Zakupy w sieci Polakom najlepiej udają się w pracy

Zakupy w sieci Polakom najlepiej udają się w pracy

Zakupy w sieci Polakom najlepiej udają się w pracy
Źródło zdjęć: © © momius - Fotolia.com
16.04.2014 09:36, aktualizacja: 16.04.2014 10:55

Najwięcej transakcji w e-sklepach odbywa się w poniedziałki, a najmniej w soboty - informuje "Rzeczpospolita".

Na poniedziałek przypada najwięcej transakcji w sklepach internetowych - wynika z danych przygotowanych dla "Rzeczpospolitej" przez system e-płatności PayByNet, prowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). W kolejnych dniach udział się obniża, by minimum osiągnąć w sobotę.

"Wielu klientów robi zakupy na początku tygodnia, żeby jeszcze przed weekendem otrzymać towar. Mają świadomość, że jeśli złożą zamówienie w piątek, to paczka nie zostanie wysłana od razu, co wydłuża oczekiwanie" - mówi Anna Korzycka, kierownik Działu PR Merlin.pl.

Jak podaje PayByNet, obserwując ruch na stronach sklepów, można zauważyć, że najwięcej transakcji zawieranych jest w godzinach pracy. Aktywność spada na czas powrotu do domu i wieczorem znowu rośnie.

"Polacy coraz chętniej spędzają czas wolny aktywnie i mimo że planują zakupy w czasie weekendów i świąt finalizują je dopiero w tygodniu pracy" - mówi Piotr Głowiak, zastępca dyrektora Działu Handlowego Agito.pl.

Rynek rozwija się. Liczba e-sklepów ma w tym roku przekroczyć 1. tys., a wartość internetowych zakupów sięgnie 30 mld zł.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)