Zakrzywiony telewizor OLED Samsunga trafił do sprzedaży

Zakrzywiony telewizor OLED Samsunga trafił do sprzedaży28.06.2013 12:52
Zakrzywiony telewizor OLED Samsunga trafił do sprzedaży
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Technologia profilowanego ekranu OLED eliminuje wady wyświetlania pikseli, dając obraz o wyższej jakości. Dodatkowo panele OLED składają się z tysięcy samoświecących diod, oferujących obraz bardziej nasycony i jaśniejszy niż inne współczesne telewizory.

Produkcja paneli OLED wymaga zastosowania skomplikowanych metod, które niekiedy skutkują powstawaniem wadliwych pikseli. Tymczasem technologia telewizora z profilowanym ekranem OLED eliminuje możliwość występowania uszkodzonych pikseli, gwarantując nieskazitelną jakość obrazu wyświetlanego na telewizorze Curved OLED.

Telewizor wyposażono w liczne funkcje, m.in. Multi View i Evolution Kit. Funkcja Multi View umożliwia jednoczesne oglądanie dwóch różnych programów. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch tunerów telewizyjnych, bardzo krótkiemu czasowi reakcji ekranu w powiązaniu z zestawem okularów 3. z wbudowanymi słuchawkami, dostarczającymi osobny sygnał audio dla każdego z oglądających.

Telewizor Samsung Curved OLED przygotowano do wykorzystania modułu Evolution Kit, dzięki któremu telewizor można będzie w przyszłości dostosowywać do aktualizowanych na bieżąco standardów i uzupełniać o najnowsze funkcje.

Telewizor trafił właśnie do sprzedaży, jednak niestety tylko na rynku koreańskim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)