Zakrzywiony OLED LG już Europie! Znamy cenę

Zakrzywiony OLED LG już Europie! Znamy cenę

Zakrzywiony OLED LG już Europie! Znamy cenę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.08.2013 15:48, aktualizacja: 30.08.2013 10:15

Firma LG jako pierwsza wprowadza do sprzedaży na rynku niemieckim telewizory OLED z zakrzywionym ekranem, stając się tym samym pierwszym producentem telewizorów, który zaoferował technologię OLED europejskim konsumentom.

Telewizor OLED 55EA980. jest dostępny za pośrednictwem wybranych sklepów detalicznych w Niemczech. Sprzedaż w innych krajach Europy planowana jest od czwartego kwartału bieżącego roku.

Firma badawcza DisplaySearch estymuje, iż do roku 201. sprzedaż telewizorów OLED na rynku europejskim stanowić będzie nawet 30% ogólnoświatowego rynku telewizorów tej kategorii. Co więcej firma prognozuje, iż światowy popyt na telewizory tego typu wzrośnie do ponad 7 mln sztuk do 2016 roku.

Design telewizora został nagrodzony prestiżowymi nagrodami m.in. EISA 2013. Red Dot: Best of the Best, natomiast jakość obrazu została poświadczona certyfikatami wydanymi przez niezależne międzynarodowe instytucje jak TÜV Rheinland, Intertek i VDE. Telewizor ten, jako pierwszy OLED na świecie, uzyskał również certyfikat THX.

Sugerowana cena detaliczna telewizora wyniesie 8999 Euro (około 38,500 zł) na rynku niemieckim. Natomiast ceny w pozostałych krajach Europy zostaną potwierdzone wraz z wprowadzeniem modelu na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)