Zakazu wnoszenia laptopów do samolotów lecących z Europy do USA prawdopodobnie nie będzie

Zakazu wnoszenia laptopów do samolotów lecących z Europy do USA prawdopodobnie nie będzie18.05.2017 15:27
Zakazu wnoszenia laptopów do samolotów lecących z Europy do USA prawdopodobnie nie będzie
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | ERIK S. LESSER

Przedstawiciele władz amerykańskich i Unii Europejskiej spotkali się, żeby omówić sprawę zakazu wnoszenia laptopów do samolotów lecących do USA. Finalna decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie.

Amerykańscy i europejscy urzędnicy spotkali się 17 maja w Brukseli, aby przedyskutować zaproponowany zakaz. Przypominamy, że* ograniczyłby on możliwość wnoszenie urządzeń elektronicznych na pokład samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych z krajów europejskich.* Pisaliśmy o kontrowersyjnym pomyśle trzy tygodnie temu.

Jak podało BBC, przedstawiciele UE i USA zdecydowali o niewprowadzaniu zakazu. Decyzja ma zostać jeszcze zatwierdzona podczas spotkania w Waszyngtonie w przyszłym tygodniu.

Zakaz wnoszenia gadżetów większych niż smartfon na lotach do USA został wprowadzony dla podróżnych z niektórych państw arabskich. Administracja amerykańska motywuje to donosami wywiadu o nowych rodzajach bomb nad, którymi ma pracować tzw. Państwo Islamskie. Zakazowi temu sprzeciwiają się przewoźnicy, którzy twierdzą, że jego wprowadzenie znacznie zwiększy koszty podróży, kontroli i ochrony. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych oceniło, że wprowadzenie zakazu zwiększy koszty podróży o ponad miliard dolarów rocznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)