Zakaz sprzedaży produktów Apple w USA

Zakaz sprzedaży produktów Apple w USA
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

05.06.2013 09:10, aktual.: 05.06.2013 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska komisja ds. handlu międzynarodowego (ITC) zakazała we
wtorek sprzedaży na terenie USA niektórych starszych produktów koncernu Apple, uznając, że
amerykański gigant naruszył prawa patentowe swego południowokoreańskiego rywala, firmy Samsung.

Jak sprecyzowano, Apple nie będzie mógł sprowadzać niektórych urządzeń m.in. smartfonów i tabletów z Azji, gdzie są produkowane, a następnie ich "sprzedawać i rozprowadzać w USA".

Może to być jedynie symboliczne zwycięstwo Samsunga, ponieważ zakaz dotyczyć będzie jedynie względnie starych produktów Apple'a, niedostępnych już na rynku w USA lub wycofywanych - chodzi m.in. o iPhone'a 3 i 4. sprzedawanego przez operatora AT&T, a także tablety iPad i iPad 2. Zakaz nie obejmuje najnowszych produktów, w tym najnowszej wersji iPhone'a.

Południowokoreański producent w komunikacie oświadczył, że "ostateczna decyzja ITC potwierdza, iż Apple przywłaszczał technologiczne innowacje Samsunga". Apple poinformował, że jest rozczarowany orzeczeniem i zapowiedział odwołanie.

Decyzja może jeszcze zostać unieważniona przez federalny sąd apelacyjny lub prezydenta, który ma na to 6. dni. Prezydent Barack Obama sprzeciwia się zakazom importu w podobnych sprawach.

W ostatnich latach oba wielkie koncerny wdały się w tzw. wojnę patentową, czyli serię skarg składanych w sądach na całym świecie, zastrzegających prawa do wykorzystywania pewnych technologii stosowanych w ich urządzeniach.

Źródło: PAP, SW, WP.PL

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)