Zaczynamy zajęcia praktyczne…

Zaczynamy zajęcia praktyczne…

Zaczynamy zajęcia praktyczne…
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
02.07.2012 13:10, aktualizacja: 06.07.2012 10:51

Tak jak obiecałem, w tym tekście chciałbym zająć się dokładniejszym opisaniem dwóch aplikacji, które w szybki i przyjemny sposób ułatwią nam wszystkim tą żmudną czynność, jaką jest sporządzanie notatek.

Tak jak obiecałem, w tym tekście chciałbym zająć się dokładniejszym opisaniem dwóch aplikacji, które w szybki i przyjemny sposób ułatwią nam wszystkim tą żmudną czynność, jaką jest sporządzanie notatek.

Transformer Prime to świetne urządzenie zarówno dla leniwego jak i pilnie uczącego się studenta.
Nie wiem, do której z tych dwóch grup ja się zaliczam. Wiem za to, że dwa poniżej opisane przeze mnie programy, nie raz już uratowały mi tyłek w wielu szkolnych sytuacjach.

Programy takie jak SuperNote i Polaris Office skutecznie pomagają w notowaniu słów wykładowcy. Jest to wygodne rozwiązanie, tym bardziej, że moje ręce już odwykły od trzymania w nich przez dłuższy czas długopisu. Szybciej i co ważne z włączoną autokorektą (sic!) pisze mi się na klawiaturze.

SuperNote, program, którego próżno szukać na Google Play, gdyż jest autorskim dzieckiem Asusa, to świetne narzędzie do sporządzania szybkich, oraz w przypadku braku stacji dokującej również odręcznie pisanych notatek. Pomijając fakt, że ciężko jest mi później odczytać to, co swoim kurzym pazurem napisałem jest to dla mnie bardzo atrakcyjny dodatek służący do podkreślania, zaznaczania albo swobodnego edytowania tego, co się przed chwilą napisało. Możliwość wstawiania w treść tekstu multimediów, adnotacji, nagranego głosu czy dopiero co zrobionego zdjęcia tablicy z narysowanym przez psora równaniem, bardzo pomoże każdemu, kto spotkał na swojej edukacyjnej drodze wykładowcę-sprintera.

`back to school…

Polaris Office, jest programem typu Open Office, który świetnie daje sobie radę z obsługą standardowych plików takich jak plik tekstowy, arkusz kalkulacyjny czy prezentacje multimedialna.
Testując kolejno wszystkie trzy główne funkcjonalności udało mi się płynnie rozpocząć pracę. Podobnie wyglądające ikony funkcji rozłożone w widoczny dla oka sposób, pozwalają na rozpoczęcie pracy z programem praktycznie z marszu.
- Plik tekstowy oferuje podstawowe, najczęściej używane narzędzia takie jak: dostosowanie czcionki, ustawienie i wielkość tekstu, punktory czy dodawanie grafik.
- Arkusz to tworzenie tabel kalkulacyjnych, stosowanie funkcji, których ilość możemy śmiało liczyć w setkach czy tworzenie wykresów oraz wiele więcej. ·- Slajdy prezentacji możemy budować wybierając układ z gotowych schematów. Możemy też zabudowywać pustą planszę dodając do nich własne materiały multimedialne. Każde z umieszczonych elementów da się odpowiednio edytować, powiększać i wygodnie za pomocą palca przemieszczać po całym polu prezentacji.

Informacja systemowa?

Testując wszystkie trzy pakiety funkcjonalności programu jestem przekonany, i śmiało mogę rekomendować ich używanie. W przypadku, gdy nie mamy możliwości pracy na komputerowym wydaniu office’a, Polaris jest idealnym narzędziem.

Bogactwo materiałów oraz czytelne dla wszystkich notatki z wykładów są mocnym atrybutem wzorowego studenta. Nie zaskoczył mnie zatem wcale fakt, że starostą mojego roku jest student korzystający z Prime’a w wersji hard – 64 GB pamięci wewnętrznej …
w końcu Starosta J

W następnym tekście postaram się przybliżyć Wam moje plany wakacyjne, w których na pewno uwzględnię Transformera.

Do przeczytania
PółMagister Prime

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)