Zaćmienie słońca - oglądaj na żywo

Zaćmienie słońca - oglądaj na żywo

Zaćmienie słońca - oglądaj na żywo
Źródło zdjęć: © Instagram.com | dewi_rantetasik
Adam Bednarek
21.08.2017 16:55, aktualizacja: 21.08.2017 18:41

Całkowite zaćmienie słońca w Polsce nie będzie widoczne, ale to nie oznacza, że wyjątkowe zjawisko przejdzie nam koło nosa. Wystarczy śledzić relację w internecie.

Stany Zjednoczone oszalały na punkcie zaćmienia słońca, więc… może to i lepiej, że nas tam nie ma. Za to wygodnie prześledzicie relację w internecie. Gdzie? Najlepiej zrobić to na youtube’owym kanale NASA.

Bez korków, bez odcięcia dostaw prądu, bez pustych sklepowych półek. Za to z wieloma atrakcjami, o które zadba NASA.

Właściwa relacja z zaćmienia rozpoczęła się o godzinie 18:00 naszego czasu. Wydarzenie pokazywane będzie z wielu punktów na ziemi, 11 satelitów, ponad 50 balonów oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oprócz tego agencja wykorzysta dwa przerobione odrzutowce WB-57F, które według zespołu mają ująć najczystsze zdjęcia słońca.

Za pomocą specjalnej mapy możemy śledzić pas zaćmienia i zobaczyć, w którym miejscu i o której godzinie będzie widoczne. Pamiętajcie, by dodać dwie godziny do podanego czasu - w ten sposób uzyskacie nasz czas.

Obraz
© http://xjubier.free.fr

Zaćmienie Słońca zacznie być widoczne nad lądowym obszarem USA około 18 czasu polskiego i potrwa do około 22 (...) Całkowite zaćmienie Słońca będzie widać nad USA od ok. 19.15 do ok. 20:50 czasu polskiego - przypomina portal crazynauka.pl.

Pas zaćmienia ma przechodzić przez stany Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, North Carolina, Georgia, South Carolina.

Całkowite zaćmienie w Polsce oglądać będzie można dopiero w 2135 r., jednak już w 2020 i 2021 r. widoczne będzie częściowe zaćmienie. Te dziś oglądać będzie można w takich państwach Francja, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania oraz Irlandia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)