Zabezpiecz smartfon swojego dziecka

Zabezpiecz smartfon swojego dziecka

Zabezpiecz smartfon swojego dziecka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.02.2012 15:18, aktualizacja: 10.02.2012 13:27

Symantec wypuścił bezpłatną aplikację Norton Safety Minder: Mobile Edition, która pozwala rodzicom kontrolować aktywność dzieci korzystających z internetu za pomocą smartfonów.

Norton Safety Minder: Mobile Edition zapewnia rodzicom dostęp do narzędzi ułatwiających nauczenie dzieci odpowiednich zachowań podczas korzystania z internetu w telefonie. Aplikacja zawiera funkcje zdalnego monitorowania i blokowania dostępu do sieci na urządzeniach przenośnych, umożliwiając rodzicom sprawowanie nadzoru nad stronami, jakie odwiedzają ich dzieci oraz blokowanie nieodpowiednich dla nich treści. Korzystając ze swojego konta w usłudze Norton Online Family, rodzice mogą zastosować w telefonie dziecka wyposażonym w system Android taki sam zestaw ustawień filtrowania internetu, jaki zdefiniowali dla domowego komputera.

Aby zacząć korzystać z tych funkcji, rodzice muszą pobrać aplikację na telefon dziecka i zalogować się na swoje konto w usłudze Norton Online Family (lub utworzyć je z poziomu aplikacji). Pozwoli to na uzyskanie zdalnego dostępu do opcji zarządzania zasadami korzystania z internetu na smartfonie i komputerze dziecka z poziomu witryny onlinefamily.norton.com. Do jednego konta można bezpłatnie przypisać nawet dziesięć telefonów i zdefiniować dla każdego z nich odrębne ustawienia.

Cena i dostępność
Oprogramowanie Norton Safety Minder jest dostępne bezpłatnie w serwisie Android Market - można je pobrać w wersji w języku angielskim, japońskim, niemieckim i polskim. Urządzenie musi być wyposażone w system Android w wersji 2.2 lub 2.3.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)