Zaawansowany WALKMAN A845, który ma tylko 7,2 mm grubości

Zaawansowany WALKMAN A845, który ma tylko 7,2 mm grubości

Zaawansowany WALKMAN A845, który ma tylko 7,2 mm grubości
Źródło zdjęć: © Sony
05.01.2010 16:44

Firma Sony zaprezentowała nowy odtwarzacz WALKMAN. Model A845 ma zaledwie 7,2
mm grubości i waży (bez słuchawek) tylko 62 gramy. Urządzenie bez najmniejszego problemu mieści się w tylnej kieszeni spodni albo torebce

Prawie cały przód odtwarzacza zajmuje duży, jasny ekran OLED o przekątnej 7,1 cm (2,8"). Dzięki pierwszorzędnej reprodukcji barw, dużemu kontrastowi, szerokiemu kątowi, pod którym można oglądać materiał wideo i bardzo krótkim czasom reakcji, wyświetlacz ten świetnie nadaje się do oglądania filmów pobranych z e-sklepów, klipów z serwisów społecznościowych, albumów okładek i cyfrowych zdjęć. Przeglądanie dłuższych filmów ułatwia i przyspiesza nowy tryb przewijania scen, w którym materiał filmowy jest prezentowany w postaci szeregu ikon. Wystarczy odszukać żądaną scenę i nacisnąć przycisk odtwarzania, a akcja rozpocznie się od wybranego momentu. Przewijać można również okładki albumów, aby w ten sposób szybko wybrać do odtworzenia żądane nagrania.

Obraz
© (fot. Sony)

Aby oglądać obraz na większym ekranie, można skorzystać z oferowanego opcjonalnie przewodu wyjściowego A/V (WMC-NWV10), pozwalającego na podłączenie odtwarzacza A84. do telewizora. Obraz jest wówczas wyświetlany w formacie SD (720 x 480) i gwarantuje płynność w tempie 30 klatek na sekundę (z wyjątkiem pewnych materiałów objętych ochroną DRM).

Nabywcy produktów marki Sony oczekują bogactwa brzmienia - i nie zawiodą się. Jego cyfrowy wzmacniacz S-Master gwarantuje bogaty, naturalny dźwięk i bardzo niski poziom zniekształceń. Wzmacniacze tego typu są zazwyczaj stosowane w sprzęcie Hi-Fi i zestawach kina domowego Sony.

Aby słuchanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności, firmowe technologie Sony Clear Audio poprawiają dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń. Za zapewnienie czystej, szczegółowej reprodukcji wysokich częstotliwości, traconych zwykle podczas przekształcania dźwięku o jakości CD do formatu MP3. odpowiada technologia DSEE.

Podłączając do nowego odtwarzacza WALKMAN zaawansowane, 13,5-milimetrowe słuchawki douszne typu EX, można zanurzyć się w cudownym dźwięku - bez niepożądanych hałasów. Jest to zasługą cyfrowego systemu osłabiania zewnętrznych hałasów, opartego na zaawansowanych technikach przetwarzania. System ten osłabia do 98,0. zewnętrznych hałasów bez pogorszenia jakości dźwięku. Dostępność trzech profili ustawień pozwala na wybór optymalnego sposobu wyciszania zewnętrznych dźwięków na pokładzie samolotu, w pociągu, autobusie albo w biurze. Dostarczona przejściówka umożliwia bezpośrednie podłączenie odtwarzacza do pokładowego systemu audiowizualnego i wykorzystanie systemu osłabiania hałasów podczas słuchania muzyki i oglądania filmów w samolocie.

Obraz
© (fot. Sony)

Importowanie muzyki, filmów, zdjęć i list odtwarzania przebiega szybko i bezproblemowo - wystarczy przeciągnąć odpowiednie pliki z folderu w komputerze bądź z programu iTunes 9.0. posługując się dostarczonym programem Content Transfer. Program ten umożliwia także przekształcenie pewnych plików MPEG1 i innych materiałów do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz WALKMAN. Warto w tym miejscu zauważyć, że urządzenie obsługuje szereg najważniejszych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM.

Raz naładowany WALKMAN A84. może grać naprawdę długo, bo aż do 29 godzin. W przypadku odtwarzania filmów akumulator wystarczy do 9 godzin - dostatecznie dużo, by nie nudzić się w długiej podróży. Nowością jest możliwość wyboru specjalnego trybu ochrony akumulatora. Wydłuża on okres eksploatacji akumulatora przez ograniczenie jego ładowania do maksymalnie 90% pełnej pojemności. Chcąc personalizować wygląd głównego menu odtwarzacza, można skorzystać z szeregu fabrycznie zainstalowanych tapet. Użytkownik może ponadto nadać wyświetlaczowi całkowicie niepowtarzalny wygląd przez umieszczenie na nim wybranego zdjęcia.

W ofercie pojawi się także szereg (dostępnych opcjonalnie) akcesoriów dopasowanych do nowego modelu, między innymi zestaw głośników SRS-NWGU5. pełniący rolę doku na odtwarzacz i pozwalający na słuchanie w domu bogatego, mocnego dźwięku z głębokim basem. Do kupienia będą także osłony ze skóry (CKL-NWA840) i z silikonu (CKM-NWA840), zabezpieczające odtwarzacz przed porysowaniem i zakurzeniem.

Odtwarzacz WALKMAN wideo MP3 NWZ-A845 będzie dostępny od lutego 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)