Zaawansowane kolumny biurkowe Definitive Technology Incline

Zaawansowane kolumny biurkowe Definitive Technology Incline

Zaawansowane kolumny biurkowe Definitive Technology Incline
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2014 14:59

Amerykański producent zaawansowanych kolumn głośnikowych - Definitive Technology - wprowadza do Polski i Europy pierwsze aktywne kolumny, które korzystają z dorobku opatentowanych technologii firmy. Dzięki wbudowanemu przetwornikowi DAC z wejściem optycznym oraz USB przejmują z telewizora lub komputera czysty sygnał cyfrowy, nieskażony obróbką cyfrowo-analogową. Następnie sygnał kierowany jest aż do czterech końcówek mocy pracujących w trybie bi-ampingu - oznacza, to że każdy głośnik w Incline posiada własną końcówkę mocy.

Takie rozwiązanie pozwala kontrolować i napędzać pracę kompletu 4 głośników, z których dwa posiadają średnicę 1. centymetrów i dwóch dodatkowych membran pasywnych (średnica także 10cm). Pracę całości nadzoruje 56-bitowy procesor DSP. Efektem współpracy poszczególnych elementów jest przestrzenny i żywy dźwięk. Incline, dedykowane są zarówno do odsłuchu stereo jak i kina domowego.

Słowo „Incline”. oznacza „pochylony”. Wychylenie o 9.5 stopnia głośników pozwala skierować pole rozpraszania dźwięku dokładnie w kierunku głowy osoby, która korzysta z głośników ustawionych na biurku, tuż obok monitora komputerowego. Tego typu rozwiązanie pozwala na 100% pokrycie pasma przenoszenia głośników.

W przypadku zarówno bliższej jak i dalszej odległości np. przy oglądaniu telewizji za prawidłowe rozpraszanie dźwięku w pomieszczeniu odpowiada bipolarny układ głośników tzn. grający zarówno do przodu jak i do tyłu. Dzięki projektowaniu dźwięku opartego na odbiciach od ścian Incline to także system nagłośnienia kina domowego w układzie 2.0. Brzmienie niskich i średnich tonów wzmacnia kolejne unikalne rozwiązanie w tego typu produktach – membrana pasywna, która zastępuje klasyczne wyjście bas-refleks.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Głośniki zamknięto w obudowie ze sztywnego, odpornego na rezonanse materiału Polystone. Całość oparto na podstawie wyciętej z jednego płata przetworzonego maszynowo aluminium. Za prawidłową pracę czterech końcówek mocy odpowiada 56-bitowy procesor DSP wyposażony w dodatkowy czujnik przegrzania wzmacniaczy zainstalowanych w obudowie. Procesor DSP został wyposażony w dwa tryby EQ, jeden klasyczny, który umożliwia regulowanie natężenia dźwięku zarówno z poziomu komputera/telewizora jak i poprzez fizyczne przyciski na obudowie. Drugi, audiofilski, pomija cyfrową regulację dźwięku w komputerze lub telewizorze przejmując pełną kontrolę nad jakością dźwięku.

Cena za parę: 1695 zł.

Specyfikacja:
Konstrukcja: 2-drożna / Przetworniki: Dynamiczne
Wzmacniacz: tryb bi-amping 2x20W na kolumnę
Głośniki wysokotonowe: 1x3/4cala (11.9mm) jedwabny wykonczony silikonem z dedykowanym wzmacniaczem 20W
Głośniki średniotonowe: 1x4 cale (101.6mm) z dedykowanym wzmacniaczem 20W
Głośniki niskotonowe: 1x4 cale (101.6mm) membrana pasywna
Obudowa: Wykonana z ultrasztywnego materiału Polystone
Wykończenie obudowy: Materiał mikroperforowany obojętny akustycznie
Membrana pasywna: TAK

Podział pasma: dwudrożny automatyczny
Moc ciągła (RMS): 4x20W
Klasa wzmacniacza: HD

Wejście USB DAC: TAK
Wejście optyczne: 1
Inne złącza: Wejście 3.5mm mini-jack AUX
Wyjście subwooferowe: TAK pojedyncze

Ekranowanie magnetyczne: TAK
Wysokość: 29cm / Szerokość: 12cm / Głębokość: 11cm / Waga: 5kg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)