Zaatakowano posiadaczy komputerów Mac w Chinach

Zaatakowano posiadaczy komputerów Mac w Chinach

Zaatakowano posiadaczy komputerów Mac w Chinach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.09.2011 13:05

Eset poinformował o koniu trojańskim, który atakuje komputery z systemami Mac OS X w nietypowy sposób. Zagrożenie przenika na dysk maszyny, wykorzystując metodę znaną użytkownikom pecetów - koń trojański ukrywa się bowiem w spreparowanym pliku, wyglądającym jak PDF.

Nowy koń trojański został oznaczony przez laboratoria antywirusowe firmy ESET jako OSX/Revir.A Trojan lub OSX/Imuler.A Trojan. Zagrożenie bierze na cel komputery z systemami operacyjnymi Mac OS X w języku chińskim. Do infekcji dochodzi w momencie próby otwarcia spreparowanego pliku, który podszywa się pod dokument PDF. Użytkownik zapoznając się z wyświetlaną treścią, która dotyczy konfliktu toczącego się od dawna pomiędzy Japonią i Chinami o wyspy, nie zauważa, że w tle instaluje się złośliwy program. Po przedostaniu się na dysk komputera zagrożenie otwiera możliwość zdalnego dostępu do zainfekowanej maszyny.

Analitycy zagrożeń z Eset zgodnie przyznają, że metoda infekowania komputera poprzez plik PDF jest powszechna w wypadku komputerów typu PC. OSX/Revir.A Trojan lub OSX/Imuler.A Trojan atakują jednak posiadaczy komputerów Mac, a to, jak twierdzą specjaliści, niecodzienna wiadomość.

Specjaliści przypominają użytkownikom komputerów PC oraz Mac, jak ustrzec się tego typu infekcji.

  1. Nigdy nie otwieraj załączników, jeśli te zostały dodane do wiadomości, których się nie spodziewałeś lub pochodzą od osób, których nie znasz.
  1. Kiedy pobierasz z sieci programy lub sterowniki, rób to za pośrednictwem sprawdzonych serwisów internetowych. Unikaj stron, których nie znasz.
  1. Korzystaj z aplikacji antywirusowej, zainstalowanej na swoim komputerze.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)