Za Windows 10 zapłacimy w abonamencie?

Za Windows 10 zapłacimy w abonamencie?12.01.2015 10:31
Za Windows 10 zapłacimy w abonamencie?
Źródło zdjęć: © Rodrigo Ghedin / CC

Podczas gdy my czekamy na premierę próbnej wersji konsumenckiej nowego systemu Microsoftu, część analityków zajmuje się rozważaniami na temat różnych sposobów płatności za Windows 10.

Gregg Moskowitz, analityk programowy w firmie Cowen, zajął się między innymi kwestią dostępności nowego systemu w postaci opłacanego co pewien czas abonamentu/subskrypcji - jak w przypadku pakietu Office, również sprzedawanego przez Microsoft. Jego zdaniem taki model mógłby się sprawdzić w przypadku użytkowników prywatnych, ale spotkałby się ze stanowczym sprzeciwem firm. Te ostatnie, zwłaszcza w przypadku dużych korporacji, wolą rozwiązania bardziej długoterminowe i pewne, czyli polegającej na tradycyjnym zakupie i posiadaniu danego produktu.

Moskowitz potwierdza równocześnie, że użytkownicy Windows 8 i 8.1 mogą się spodziewać, że Microsoft zaoferuje im całkowicie bezpłatne przejście do nowego systemu. Spodziewa się także podtrzymania trendu oferowania nowego systemu za darmo dla urządzeń mobilnych - o ekranach z przekątną mniejszą niż 9 cali.

A co z użytkownikami Windows 7? W tym przypadku Moskowitz przewiduje, że przesiadka na Windows 10 będzie wymagała opłaty, ale zapewne nie będzie ona zbyt wysoka. Microsoft z pewnością nie może sobie pozwolić na zniechęcenie ogromnej rzeszy użytkowników do nowego systemu (Windows 7 nadal dominuje na rynku systemowych "okienek"), więc zrobi wszystko, by zachęcić ich do przesiadki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Przeglądarka w Windows 10 będzie miała niesamowite funkcje

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)