Za podwójnymi drzwiami: nowe lodówki Samsung Food ShowCase

Za podwójnymi drzwiami: nowe lodówki Samsung Food ShowCase

Za podwójnymi drzwiami: nowe lodówki Samsung Food ShowCase
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.05.2014 11:21

W polskich sklepach pojawiła się nowa lodówka Samsung Food ShowCase, która jest wyposażona w podwójne drzwi dzielące przestrzeń na wyraźnie określone strefy.

Lodówka Samsung RH57H90707. na pierwszy rzut oka nie różni się od lodówek Side-by-Side, jednak wystarczy otworzyć drzwi chłodziarki, żeby zobaczyć, na czym polega jej odmiennośc. Chłodziarka została podzielona na dwie strefy. Za pierwszymi drzwiami znajduje się przestrzeń dająca łatwy dostęp do najczęściej wykorzystywanych produktów. Część wewnętrzna umieszczona za drugimi drzwiami jest miejscem przeznaczonym do dłuższego przechowywania mięsa, warzyw czy półproduktów do przygotowywania potraw.

Przestrzeń za pierwszymi drzwiami składa się z trzech stref. Na samej górze, w Strefie Gotowania możemy przechowywać często wykorzystywaną żywność, taką jak jajka, sery i sosy w butelkach. Niżej znajduje się Strefa Rodzinna przeznaczona na żywność dla całej rodziny, napoje i owoce. Poniżej znajduje się w Strefa Dziecięca do przechowywania przekąsek dla dzieci. W dolnej części lodówki nie ma półek, tylko szuflady, które ułatwiają przeglądanie zgromadzonych produktów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W tradycyjnych lodówkach typu Side-by-Side zazwyczaj najniższa i najwyższa półka stanowią „martwą przestrzeń”, ponieważ ich położenie uniemożliwia łatwy dostęp. Natomiast w lodówce Food ShowCase można maksymalnie wykorzystać każdy centymetr.

Na drzwiach lodówki znajduje się dystrybutor lodu i wody. Wbudowany w drzwi kostkarki Ice Master może pomieścić nawet 2 kg lodu, co pozwoliło oszczędzić przestrzeń, zwalniając dwie dodatkowe półki w zamrażarce. Dodatkowo w zamrażarce w jest pojemnik Ice Case, który służy do przechowywania dodatkowego lodu lub innych mrożonych produktów.

Specjalna wsuwana i składana półka w chłodziarce zapewnia możliwość lepszego dostosowania przestrzeni do potrzeb. Można ją łatwo złożyć, co pozwala przechowywać wysokie pojemniki i butelki.

Technologie

Drzwi Metal Cooling, czyli zastosowanie metalowej płyty po wewnętrznej stronie drzwi, pomaga utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzu, sprawiając tym samym, że żywność dłużej zachowuje świeżość, nawet przy częstym otwieraniu lodówki. Ponadto, umieszczenie najczęściej używanych produktów za pierwszymi drzwiami powoduje, że sięgamy w głąb lodówki rzadziej. Nie ucieka więc nam zimne powietrze, temperatura wewnątrz lodówki jest stabilna, co ma też wpływ na oszczędność energii.

Chłodzenie wykorzystuje system All-Around Cooling, który równomiernie chłodzi całe wnętrze lodówki. Zimne powietrze jest wydmuchiwane przez system nawiewów mieszczonych przy wszystkich półkach, co pozwala zachować równomierną i stałą temperaturę w każdym punkcie wnętrza.

Zastosowany silnik Digital Inverter jest energooszczędny i wydajny. Zależnie od potrzeb, dobiera jeden z siedmiu poziomów obrotów. Kompresor reaguje błyskawicznie w sytuacjach, gdy drzwi lodówki są często otwierane i zamykane, gdy w komorze znajdzie się talerz z ciepłym jedzeniem lub gdy zmienia się temperatura zewnętrzna. Dostarcza wtedy strumień chłodnego powietrza lub zmniejsza obroty w celu obniżenia zużycia energii.

Cena: 11 500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)