Za drogie oprogramowanie? Microsoft da ci je za darmo

Za drogie oprogramowanie? Microsoft da ci je za darmo

Za drogie oprogramowanie? Microsoft da ci je za darmo
19.02.2008 14:30, aktualizacja: 19.02.2008 15:35

Koncern z Redmond zamierza uruchomić kolejną inicjatywę skierowaną do studentów i uczniów. W ramach programu DreamSpark udostępnione zostaną narzędzia programistyczne dla studentów kierunków informatycznych, inżynieryjnych bądź związanych z naukami ścisłymi.

Oficjalnie o uruchomieniu inicjatywy najprawdopodobniej poinformuje dziś Bill Gates na wystąpieniu na Uniwersytecie Stanford ( jest to zarazem początek jego "tournee" po amerykańskich i kanadyjskich uczelniach wyższych ).

W ramach programu ze strony MSDN - http://channel8.msdn.com można pobierać aplikacje Visual Studio 200. Professional Edition, Visual Studio 2008 Professional Edition, XNA Game Studio 2.0 oraz pakiet dla projektantów Expression Studio ( w którego skład wchodzą programy Web, Blend, Design i Media ). Dostępne będą także SQL Server 2005 Developer Edition i Windows Server Standard Edition.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Początkowo z programu będą mogli skorzystać studenci 11 krajów - Belgii, Chin, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Kanady, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W ciągu najbliższego półrocza programem objęte zostaną kolejne państwa, w tym większość naszych sąsiadów - Czechy, Słowacja i Litwa - a oprócz nich także Łotwa, Estonia, Japonia i Australia. W oficjalnych informacjach na ten temat mowa jest także o innych krajach, jednak oficjalnego uczestnictwa Polski w programie w omawianym okresie nie możemy potwierdzić.

Aby skorzystać z oferty, wystarczy podać swój identyfikator Windows Live ID ( w razie potrzeby - zaopatrzyć się weń ) a następnie potwierdzić status studenta.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)