Za co płacą użytkownicy tabletów?

Za co płacą użytkownicy tabletów?

Za co płacą użytkownicy tabletów?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
19.03.2012 13:27

Nawet 60% użytkowników tabletów jest gotowa zapłacić za wybrane treści dostarczane na ich urządzenia - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Nielsen. Kto i za jakie treści chce płacić?

Nielsen zapytał o to mieszkańców czterech krajów: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec. Najbardziej chętni do płacenia byli mieszkańcy USA, a odsetek udzielonych odpowiedzi przedstawiał się następująco.

Około 62% Amerykanów zapłaciło w IV kwartale 2011 roku za muzykę dostarczoną na ich tablety. W przypadku Europy odsetek ten był znacznie mniejszy i wyniósł 20% we Włoszech, 19% na Wyspach oraz 9% w Niemczech.

Podobne różnice zaobserwować można w przypadku książek - zapłaciło za nie 58% mieszkańców USA, ale tylko 26% mieszkańców Włoch, 10% Wysp Brytyjskich oraz 7% Niemiec. W przypadku filmów - odpowiednio 51%, 23%, 9% oraz 6%.

Znaczne różnice pojawiły się w przypadku płatności za dostarczanie treści wiadomości. Tylko 19% mieszkańców USA zdecydowało się na taki krok. W przypadku krajów europejskich, aż 44% Włochów zapłaciło za wiadomości, 19% Brytyjczyków oraz 15% Niemców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)