Za 5 lat więcej komórek niż obecnie ludzi

Za 5 lat więcej komórek niż obecnie ludzi

Za 5 lat więcej komórek niż obecnie ludzi
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
09.04.2010 01:44, aktualizacja: 09.04.2010 09:25

Hans Vestberg, dyrektor generalny firmy Ericsson, liczy na to, że w ciągu pięciu lat liczba abonentów telefonii komórkowej wzrośnie do 7 miliardów. Obecnie jest ich 4,6 mld (o 0,3 mld więcej niż na koniec 2009 roku).

Według Vestberga, w najbliższych latach sektor teleinformatyczny będzie odgrywać ważną rolę w walce z biedą i zmianą klimatu oraz w przyspieszeniu wychodzenia z kryzysu. Łączność szerokopasmowa będzie warunkiem zbudowania gospodarki XXI wieku charakteryzującej się niską emisją dwutlenku węgla i umożliwi upowszechnienie nowych usług, takich jak inteligentne sieci grid, inteligentny transport i elektroniczna ochrona zdrowia.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

W 2010 roku przypada dziesiąta rocznica przyjęcia Milenijnych Celów Rozwoju (ang. _ Millennium Development Goals _ - MDG). Vestberg, który jest współgospodarzem konferencji na temat stanu naszej planety organizowanej w Nowym Jorku przez Earth Institute, podkreślił, że telekomunikacja ma wyjątkową pozycję, ponieważ ma wpływ na wszystkie Milenijne Cele Rozwoju.

_ Dostęp do komunikacji bezprzewodowej ma bardzo istotne znaczenie dla przełamania cyklu biedy w krajach rozwijających się. Odpowiednie narzędzia mogą ułatwić ludziom wyrwanie się z biedy i osiągnięcie celów określonych w MDG. Spowoduje to ogromne zmiany w ich życiu. Obecnie jest 4,6 miliarda abonentów telefonii komórkowej. Chcemy, aby za pięć lat liczba ta wzrosła do 7 miliardów _ - powiedział Vestberg.

Tegoroczna globalna dyskusja, obejmująca Nowy Jork i cztery inne centra (Pekin, Nairobi, Dahli i Londyn), była obsługiwana przez systemy telewizyjne Ericssona. Ericsson przewiduje, że w przyszłości komunikacja wideo będzie dostępna w dowolnym miejscu i czasie. Każdy będzie mógł uczestniczyć w globalnej dyskusji na temat stanu planety przy bardzo niskich kosztach.

Ericsson to największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)