Z wypożyczalni na pendrive'a

Z wypożyczalni na pendrive'a

Z wypożyczalni na pendrive'a
04.03.2008 11:30, aktualizacja: 04.03.2008 15:12

Irlandzka firma PortoMedia zamierza wkrótce uruchomić nowy system dystrybucji filmów, który rozwiązać ma jeden z podstawowych problemów internetowych serwisów filmowych - czyli długi czas oczekiwania na pobieranie filmu ( szczególnie w HD ). PortoMedia szykuje sieć samoobsługowych punktów multimedialnych, z których będzie można - za odpowiednią opłatą - skopiować film na pendrive'a.

Aby zacząć korzystać z usług firmy, klient będzie musiał kupić specjalny "zestaw startowy", w skład którego wejdzie odpowiedni firmowy pendrive, stacja dokująca oraz podstawowy abonament, umożliwiający "cyfrowe wypożyczenie" sześciu filmów. Taki zestaw kosztować będzie ok. 60 USD.

PortoMedia zamierza instalować samoobsługowe terminale multimedialne ( tzw. MoviePoint ) w centrach handlowych i sklepach - przedstawiciele firmy zapewniają, że wybranie filmu i skopiowanie go na pendrive'a nie powinno potrwać dłużej niż 1 minutę ( w przypadku filmu o standardowej rozdzielczości ). Filmy takie będzie można odtwarzać na komputerze PC.

Rzecznik firmy poinformował, że usługa jest od kilku miesięcy testowana w Dublinie i na razie reakcje klientów są pozytywne. W drugim kwartale br. PortoMedia zamierza wprowadzić swój system dystrybucji filmów do USA.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)