Z Netfliksa do TV

Z Netfliksa do TV

Z Netfliksa do TV
Źródło zdjęć: © Netflix
21.05.2008 19:30, aktualizacja: 22.05.2008 19:22

Amerykańska internetowa wypożyczalnia filmów Netflix zamierza zaoferować swoim klientom możliwość kupienia urządzenia, które pozwoli im na oglądanie na ekranie telewizorów filmów z zasobów wypożyczalni. Przedsięwzięcie to realizowane będzie we współpracy z firma Roku - producentem urządzeń obsługujących strumieniową transmisję wideo.

Efekt wspólnych prac obu firm - odtwarzacz o niezbyt wysublimowanej nazwie Netflix Player by Roku - ma kosztować ok. 100 USD i umożliwiać użytkownikom oglądanie filmów z katalogu liczącego w sumie ponad 10 tys. pozycji ( zarówno filmów fabularnych, jak i seriali ). Klient będzie mógł na ekranie telewizora wybrać film - a dzięki temu, że klipy przesyłane będą strumieniowo, już po chwili będzie można rozpocząć oglądanie ( nie będzie konieczne czekanie, aż pobrany zostanie cały film ).

Co ważne, klient nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów - samo zamówienie odtwarzacza pozwoli mu na uzyskanie nieograniczonego dostępu do katalogu filmowego Netfliksa. _ "Klient będzie mógł oglądać bez dodatkowych opłat co tylko będzie chciał i ile razy będzie chciał. Liczymy na to, że internauci docenią prostotę i niską cenę tego rozwiązania" _ - komentuje Reed Hastings, szef internetowej wypożyczalni filmowej.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)