Z Google zadzwonisz za darmo do numerów z całego świata

Z Google zadzwonisz za darmo do numerów z całego świata

Z Google zadzwonisz za darmo do numerów z całego świata
Źródło zdjęć: © Max Khokhlov/Flickr
28.10.2014 11:58, aktualizacja: 28.10.2014 14:31

Być może pamiętacie jeszcze dziwny, nieco poroniony patent komórkowy z lat 90. - kilkusekundówki. Na mieście standardem były rozbrzmiewające wszędzie, głównie wśród młodzieży, urywane konwersacje. Byle zdążyć powiedzieć jak najwięcej, zanim operator zacznie naliczać opłaty za rozmowę. Najnowszy pomysł Google jest do niego w pewien sposób zbliżony, choć realia znacznie się zmieniły.

Wiadomo, że na całym świecie istnieje jeden podstawowy synonim dla komunikacji głosowej w internecie, a zwie się on Skype. Tymczasem Google postanowiło zaktywizować starych użytkowników komunikatora Hangouts i przyciągnąć trochę nowych, wprowadzając nową promocję. W jej ramach pierwsza minuta połączenia na numery z 2. krajów jest darmowa, a jedynym warunkiem do skorzystania z niej jest posiadanie jakichkolwiek środków na koncie.
Poza tym musimy tylko pobrać zainstalować Hangouts i dodatek Telefon Hangouts. Kiedy odpalimy pierwszą z tych aplikacji, powinna się nam ukazać informacja o możliwości wykonywania minutowych, darmowych połączeń. I już można korzystać z promocji.

Jeśli już zaświeciła wam przed oczami wizja bezpłatnych rozmów ze znajomymi z całego świata, warto wspomnieć o pewnych ograniczeniach. Google z miejsca zastrzega, że chodzi nie o wszystkie, tylko „większość”. numerów. A jeśli firma stwierdzi, że nadużywamy promocji, jest nam ją w stanie czasowo wyłączyć. Dlatego kiedy wprowadzimy numer, ale zanim wykonamy połączenie, wyświetli się nam informacja o darmowej minucie. Jeśli nie, płacimy normalne stawki.
Oto lista krajów objętych promocją: Australia, Belgia, Brazylia, Kanada, Chiny, Dominikana, Francja, Niemcy, Indie, Indonezja, Irlandia, Włochy, Japonia, Meksyk, Holandia, Norwegia, Peru, Polska, Rosja, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone. Jeżeli mamy w którymś z nich rodzinę bądź znajomych, lepiej się spieszyć - akcja trwa tylko do końca bieżącego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)