YouTube wymierzył karę. Kontrowersyjny bloger już nie będzie ulubieńcem serwisu

YouTube wymierzył karę. Kontrowersyjny bloger już nie będzie ulubieńcem serwisu
Źródło zdjęć: © youtube.com
Arkadiusz Stando

11.01.2018 13:05, aktual.: 11.01.2018 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube na Twitterze zapowiedziało wczoraj, że ukarze Logana Paula za jego kontrowersyjne nagranie umieszczone na serwisie. Internauci nie spodziewali się tak szybkiej reakcji, po tym jak przez osiem dni milczeli w tej sprawie.

Dla Logana to może być koniec z YouTubem. W rozmowie z serwisem Polygon, przedstawiciel YouTube informuje, że Logan Paul zostanie usunięty ze specjalnego programu "Google Preffered". Oferuje firmom reklamowanie swoich produktów na 5 proc. z najpopularniejszych treści serwisu, oglądanych przez osoby w wieku 18-34 lat.

To nie koniec konsekwencji. Firma planowała powstanie filmu YouTube Red, którego gwiazdą miał być właśnie Logan Paul. "The Thinning: New World Order", miał być kontynuacją ekranizacji YouTube Red, "The Thinning". W pierwszej części Logan również był głównym bohaterem.

Paul nie jest pierwszym ukaranym w ten sposób wideoblogerem. W Lutym 2017 roku PewDiePie opublikował film zawierający antysemickie treści. YouTube wtedy anulował kontynuacje jego filmu z serii YouTube Red "Scared PewDiePie". Od początku sprawy Logana, PewDiePie powtarzał, że jeśli Paul pozostanie bezkarny, będzie domagał się zezwolenia na wydanie drugiego sezonu swojego programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)