YouTube tworzy konkurenta dla Spotify i Deezera

YouTube tworzy konkurenta dla Spotify i Deezera

YouTube tworzy konkurenta dla Spotify i Deezera
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.10.2013 14:10, aktualizacja: 24.10.2013 15:51

Premiera nowej usługi strumieniowania muzyki jeszcze w tym roku?

Już teraz wiele osób wykorzystuje YouTube jako odtwarzacz muzyki, tworząc listy odtwarzania swoich ulubionych utworów. Takie wykorzystanie popularnego serwisu ma jednak dwie podstawowe wady: reklamy między poszczególnymi filmami oraz niedostępność całych albumów, gdyż artyści często udostępniają na YouTube zaledwie kilka utworów z płyty. Nowa usługa ma całkowicie zniwelować obie te niedogodności.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, nowa usługa będzie oferowała, podobnie jak konkurencja, dwa modele subskrypcji: darmowy i płatny. W wersji darmowej otrzymamy dostęp do całych zasobów serwisu, ale nie będziemy mogli zapisać utworów na komputerze, smartfonie czy tablecie, by odtwarzać je później offline. W tym modelu będziemy również musieli pogodzić się z obecnością reklam. Powyższe ograniczenia znikną w modelu płatnym, które wyeliminuje reklamy i umożliwi pobieranie utworów do urządzenia, by później odtwarzać je bez połączenia z internetem. Nieoficjalnie mówi się, że miesięczna opłata za dostęp Premium wyniesie 1. dolarów.

O źródła utworów Google - właściciel YouTube - zadbał już jakiś czas temu, podpisując stosowne umowy na wykorzystanie treści z największymi wydawcami muzycznymi: Warner Music Group, Sony Music Entertainment oraz Universal Music Group. To zapewni dostępność wszystkich utworów od większości popularnych artystów z całego świata.

Przewiduje się, że premiera nowej usługi nastąpi jeszcze w tym roku i będzie powiązana z wprowadzeniem na rynek kolejnej, lżejszej wersji aplikacji mobilnej YouTube. Jeśli terminy te są prawdziwe, usługa należącego do Google serwisu pojawi się na rynku przed produktem innego konkurenta - firmy Beats, która również zapowiada walkę z usługami strumieniowania muzyki. Aplikacja Beats Music również miała się ukazać jeszcze w 201. r., ale niepotwierdzone informacje mówią, że premiera opóźni się aż do przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)