YouTube Music w nowych państwach. Polska pominięta

YouTube Music w nowych państwach. Polska pominięta
Źródło zdjęć: © YouTube
Adam Bednarek

19.06.2018 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube Music, konkurent dla Spotify czy Tidal, wkracza do nowych państw. W tym europejskich. Polski na razie na liście nie ma. A kiedy się znajdzie?

Najpierw YouTube Music zadebiutował m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Australii, teraz dotarł do kolejnych 12 państw. Chodzi tu o Austrię, Kanadę, Finlandię, Francję, Niemcy, Irlandię, Włochy, Norwegię, Rosję, Hiszpanię, Szwecję oraz Wielką Brytanię.

Serwis jak widać jest więc całkiem blisko Polski, ale u nas nie działa. Czy będzie? Według informacji serwisu Wirtualne Media, nie jest znany przybliżony termin premiery YouTube Music w Polsce.

YouTube Music to muzyczny serwis streamingowy, oferujący rozbudowane playlisty i albumy. Ma wbudowaną funkcję personalizacji treści, która dopasowuje utwory do preferencji słuchającego w oparciu o to, czego słucha na portalu Google. Wersja bezpłatna odtwarza reklamy. Miesięczna opłata w wysokości 9,99 dol. miesięcznie pozwala ich uniknąć, a oprócz tego użytkownik może odtwarzać w tle i pobierać pliki.

W wymienionych krajach razem z YouTube Music wprowadzono też YouTube Premium. Czyli następcę YouTube Red - platformy, na której można było oglądać ekskluzywne materiały powstałe we współpracy z najbardziej popularnymi YouTuberami. Zmiana jest kosmetyczna, bo YouTube Premium nie różni się niczym od YouTube Red. W Polsce również z tej opcji skorzystać nie możemy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)