YouTube grozi procesem sądowym TubeNijna

Strona głównaYouTube grozi procesem sądowym TubeNijna
31.05.2016 15:09
YouTube grozi procesem sądowym TubeNijna
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

Twórcy aplikacji webowej TubeNinja, która pozwala na zapisywanie na dysku komputera filmów z takich serwisów, jak YouTube, Vimeo czy Vine, dostali pismo od Google o zaprzestaniu swojej działalności

Prawnicy z Google, firmy, która jest właścicielem YouTube wystosowali pismo przedsądowe, w którym twierdzą, że serwis TubeNinja łamie umowę licencyjną. Wzywają oni jednocześnie do zaprzestania świadczenia usług. Jeśli TubeNinja nie zaprzestanie swojego procederu grożą, że sprawa skończy się pozwem przeciwko NinjaTube, bądź przeciw jego właścicielom.

288766677578168467

Twórca usługi, która spowodował całe zamieszanie, przedstawiający się jako Nathan, ma nieco odmienne zdanie na ten temat i argumentuje je w kilku punktach:
- warunki korzystania z TubeNinja zmuszają użytkowników do sprawdzenia, czy zapisanie filmu jest legalne
- wiele dodatków, które trafiły do sklepu Chrome Web Store i są zatwierdzone przez Google, wspiera zapisywanie materiałów wideo
- strona TubeNinja nie korzysta z API YouTube
- serwisy o podobnej funkcjonalności istnieją co najmniej od 2008 r.

Wszystko wskazuje, że serwis TubeNinja, który pozwala zapisywać na dysku komputera, czy w pamięci innego urządzenia z przeglądarką internetową filmów i innych plików nie tylko z YouTube, ale z większości serwisów, na których możemy znaleźć materiały multimedialne nie zniknie w najbliższym czasie. Nathan nie zamierza się poddawać i prawdopodobnie będzie utrzymywał swój serwis co najmniej do końca rozprawy sądowej.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)