YouTube Go - oglądaj filmy bez dostępu do internetu

YouTube Go - oglądaj filmy bez dostępu do internetu
Źródło zdjęć: © YouTubeGo/WP

27.09.2016 11:39, aktual.: 27.09.2016 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube Go to specjalna aplikacja, która pozwoli pobrać materiały z YouTube’a. Mam nadzieję, że podobny pomysł wreszcie skopiuje Netflix.

Najpierw YouTube Go dostaną mieszkańcy Indii, później aplikacja powinna zadebiutować również w innych częściach świata. Ucieszą się z niej najbardziej ci, którzy muszą oszczędzać na internecie i pakiecie danych.

YouTube Go umożliwia pobranie filmów z YouTube’a. Najpierw można zobaczyć coś w rodzaju skrótu materiału, a następnie wybrać, w jakiej jakości chcemy ściągnąć wideo. Przyda się tym, którzy nie mają zbyt dużo wolnej pamięci - im gorsza, tym mniej waży. Na szczęście YouTube Go pokazuje rozmiar plików, więc na pewno nie będzie niemiłej niespodzianki w postaci wyczerpania limitu danych.

Ciekawą opcją jest *możliwość dzielenia się filmami, nawet gdy nie mamy dostępu do sieci. *Pobrany materiał wystarczy przesłać za pomocą Bluetooth. Google znalazło więc sposób na to, by docierać do ludzi, którzy nie mogą często korzystać z szybkiego internetu. Dzięki YouTube Go i tak będą mieli dostęp do popularnych materiałów. Trochę oldschoolowa metoda, ale na pewno skuteczna.

YouTube Go powstaje najpierw z myślą o rynku indyjskim (dokładna data premiery nie jest jeszcze znana), ale nie da się ukryć, że u nas również przydałaby się taka aplikacja. Nasz internet mobilny jest szybki i ma coraz mniej ograniczeń, ale gdybyśmy chcieli obejrzeć w podróży dłuższy film, to byłoby z tym więcej problemów. YouTube Go mogłoby umilić niejedną wyprawę.

A na pewno taką funkcję powinien przygotować Netflix. Dostęp do olbrzymiej bazy filmów i seriali oczywiście przydaje się w domu, ale brakuje go w trakcie jazdy pociągiem czy autobusem. Chciałbym móc zgrać dwa-trzy filmy lub cały sezon serialu i oglądać go nawet wtedy, gdy nie jestem w domu lub nie mam dostępu do internetu. Netflix najpierw przed wprowadzeniem takiej funkcji się wzbraniał, ostatnio jednak zmienił zdanie i być może coś z tego będzie. Póki co, konkretów nie znamy.

_ ab _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)