YotaPhone 2 - z przodu wyświetlacz, a z tyłu... też wyświetlacz

Yota Devices wprowadza na rynek - także polski - długo oczekiwany smartfon Yotaphone 2. Łączy on funkcjonalność i wygląd znane z Androida z innowacją w postaci dwóch dotykowych ekranów spełniających różne funkcje.

YotaPhone 2 - z przodu wyświetlacz, a z tyłu... też wyświetlacz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Przedni ekran to wyświetlacz HD AMOLED 1080p, który sprawdza się w codziennym użytku: podczas korzystania z mediów społecznościowych, przeglądania sieci, oglądania wideo czy grania w gry. Po drugiej stronie urządzenia znajduje się drugi ekran, korzystający ze stale aktywnego wyświetlacza, który sprawdza się podczas czytania, wyświetlania powiadomień i gwarantuje idealną widoczność ekranu nawet w pełnym świetle słonecznym.

Stale aktywny wyświetlacz znacznie wydłuża czas pracy baterii, umożliwiając np. czytanie e-booków przez pięć dni na jednym naładowaniu. Typowe telefony z systemem Android oferują tryb oszczędzania baterii, ale Yotaphone 2 pracuje do trzech razy dłużej podczas czytania e-booków, wysyłania wiadomości tekstowych i prowadzenia rozmów. Czytanie na stale aktywnym wyświetlaczu jest do siedmiu razy bardziej energooszczędne niż na ekranie AMOLED HD.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ekran ten zapewnia niemalże 180-stopniowy kąt widzenia i doskonałą widoczność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Dzięki temu korzystanie z dowolnych aplikacji Androida w pełnym słońcu jest po prostu wygodne.

Rolą tylnego wyświetlacza jest także zapewnienie szybkiego dostępu do wszystkich potrzebnych informacji, bez potrzeby uruchamiania poszczególnych aplikacji, takich jak e-mail, media społecznościowe czy wiadomości. Podobnie jak w przypadku zegarka, wystarczy jedno spojrzenie na wyświetlacz, aby uzyskać wszystkie informacje.

W trybie Energy telefon automatycznie przełącza wszystkie kluczowe funkcje, w tym połączenia głosowe i wiadomości do tylnego wyświetlacza, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 15%, co wydłuża czas pracy baterii o dodatkowe 8,5 godziny użytkowania. W trybie Mirror na tylnym wyświetlaczu można korzystać z dowolnej aplikacji dla systemu Android. Od popularnych aplikacji e-czytników (np. Amazon Kindle), po programy do przesyłania wiadomości (np. WhatsApp), streamingu muzyki (np. Spotify) i wszystkich innych czynności.

Ciekawy jest także tryb YotaSnap i „Life after death”. . Możemy w nim przechwyć istotną informację z przedniego wyświetlacza – taką jak mapę, lokalizację spotkania czy kod QR z biletu i zachować ją na stale aktywnym wyświetlaczu z tyłu. Co więcej, informacja pozostanie na ekranie, nawet gdy bateria zupełnie się rozładuje.

Smartfon waży 14. gramów, a jego wymiary to 144 x 69.5 x 8.9 mm. Ekrany są chronione przez szkło Gorilla Glass 3. Wewnątrz telefonu producent umieścił czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2.2 Ghz, 2GB pamięci RAM i 32 GV pamięci Flash. Dostępny jest także aparat 8MP z funkcją autofokus i lampą błyskową LED (który może spełniać funkcję przedniej kamery, dzięki opcji YotaMirror) oraz przedni aparat 2MP. Telefon obsługuje sieci 4G/LTE i posiada moduły WiFi oraz NFC.

Cena? Niestety telefon jest dość drogi. Wyceniono go na 70. Euro, czyli około 3000 zł.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (130)