YotaPhone 2 - z przodu wyświetlacz, a z tyłu... też wyświetlacz

YotaPhone 2 - z przodu wyświetlacz, a z tyłu... też wyświetlacz

YotaPhone 2 - z przodu wyświetlacz, a z tyłu... też wyświetlacz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.12.2014 14:02, aktualizacja: 04.12.2014 15:57

Yota Devices wprowadza na rynek - także polski - długo oczekiwany smartfon Yotaphone 2. Łączy on funkcjonalność i wygląd znane z Androida z innowacją w postaci dwóch dotykowych ekranów spełniających różne funkcje.

Przedni ekran to wyświetlacz HD AMOLED 1080p, który sprawdza się w codziennym użytku: podczas korzystania z mediów społecznościowych, przeglądania sieci, oglądania wideo czy grania w gry. Po drugiej stronie urządzenia znajduje się drugi ekran, korzystający ze stale aktywnego wyświetlacza, który sprawdza się podczas czytania, wyświetlania powiadomień i gwarantuje idealną widoczność ekranu nawet w pełnym świetle słonecznym.

Stale aktywny wyświetlacz znacznie wydłuża czas pracy baterii, umożliwiając np. czytanie e-booków przez pięć dni na jednym naładowaniu. Typowe telefony z systemem Android oferują tryb oszczędzania baterii, ale Yotaphone 2 pracuje do trzech razy dłużej podczas czytania e-booków, wysyłania wiadomości tekstowych i prowadzenia rozmów. Czytanie na stale aktywnym wyświetlaczu jest do siedmiu razy bardziej energooszczędne niż na ekranie AMOLED HD.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ekran ten zapewnia niemalże 180-stopniowy kąt widzenia i doskonałą widoczność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Dzięki temu korzystanie z dowolnych aplikacji Androida w pełnym słońcu jest po prostu wygodne.

Rolą tylnego wyświetlacza jest także zapewnienie szybkiego dostępu do wszystkich potrzebnych informacji, bez potrzeby uruchamiania poszczególnych aplikacji, takich jak e-mail, media społecznościowe czy wiadomości. Podobnie jak w przypadku zegarka, wystarczy jedno spojrzenie na wyświetlacz, aby uzyskać wszystkie informacje.

W trybie Energy telefon automatycznie przełącza wszystkie kluczowe funkcje, w tym połączenia głosowe i wiadomości do tylnego wyświetlacza, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 15%, co wydłuża czas pracy baterii o dodatkowe 8,5 godziny użytkowania. W trybie Mirror na tylnym wyświetlaczu można korzystać z dowolnej aplikacji dla systemu Android. Od popularnych aplikacji e-czytników (np. Amazon Kindle), po programy do przesyłania wiadomości (np. WhatsApp), streamingu muzyki (np. Spotify) i wszystkich innych czynności.

Ciekawy jest także tryb YotaSnap i „Life after death”. . Możemy w nim przechwyć istotną informację z przedniego wyświetlacza – taką jak mapę, lokalizację spotkania czy kod QR z biletu i zachować ją na stale aktywnym wyświetlaczu z tyłu. Co więcej, informacja pozostanie na ekranie, nawet gdy bateria zupełnie się rozładuje.

Smartfon waży 14. gramów, a jego wymiary to 144 x 69.5 x 8.9 mm. Ekrany są chronione przez szkło Gorilla Glass 3. Wewnątrz telefonu producent umieścił czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2.2 Ghz, 2GB pamięci RAM i 32 GV pamięci Flash. Dostępny jest także aparat 8MP z funkcją autofokus i lampą błyskową LED (który może spełniać funkcję przedniej kamery, dzięki opcji YotaMirror) oraz przedni aparat 2MP. Telefon obsługuje sieci 4G/LTE i posiada moduły WiFi oraz NFC.

Cena? Niestety telefon jest dość drogi. Wyceniono go na 70. Euro, czyli około 3000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)