Yahoo: telewizja i Internet w jednym

Yahoo: telewizja i Internet w jednym

08.01.2009 19:03, aktual.: 09.01.2009 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na zamkniętej prezentacji przed rozpoczynającymi się targami CES 2009, Yahoo zaprezentował swoją wizję połączenia telewizji oraz Internetu. Jeden z redaktorów amerykańskiego PC Worlda był na pokazie i podzielił się z nami tym, co dane było mu zobaczyć. Według niego usługa przedstawia się nadzwyczaj ciekawie.

W przeszłości już kilka razy próbowano połączyć Internet i telewizję. Warto chociażby przypomnieć próbę wprowadzenia na rynek usługi o nazwie WebTV, która jednak nie zyskała większej popularności. Tym razem ma być inaczej.

Promowana przez Yahoo usługa nosi nazwę Yahoo connectedTV i opiera się ona o widgety wyświetlane na dole ekranu. Do ich obsługi potrzebne są jednak nowe telewizory z linii "connected HDTV", które mają się pojawiać na rynku od drugiego kwartału bieżącego roku. Pierwszym producentem, który wprowadzi na rynek taki telewizor, ma być Samsung.

Obraz
© (fot. IDG)

Aby możliwe było korzystanie z Yahoo connectedTV konieczne jest podłączenie telewizora bezpośrednio do Internetu. Po wejściu na stronę Yahoo otrzymamy możliwość zainstalowania specjalnych widgetów. Dokonamy tego bez konieczności korzystania z komputera, klawiatury czy myszy. Po instalacji widgety będą się ukazywać w dolnej części ekranu, "nad" wyświetlanym programem telewizyjnym. Wtyczki umożliwią m.in. komentowanie w grupie znajomych oglądanego właśnie programu czy wydarzenia sportowego, przeczytanie dodatkowych informacji na temat oglądanego programu oraz oglądnięcie poprzedniego odcinka naszego ulubionego serialu w takich serwisach jak YouTube czy Hulu. Ilość dostępnych wtyczek ma być regularnie rozszerzana dzięki współpracy Yahoo z firmami trzecimi. Utrzymanie usługi ma być możliwe m.in. poprzez wyświetlanie w niej reklam.

Jednak aby usługa była łatwa w obsłudze, producenci telewizorów muszą zwrócić większą uwagę na funkcjonalność pilotów zdalnego sterowania. Różnorodność oferowanych przez nią funkcji zmusi ich najprawdopodobniej do stworzenia nowego rodzaju pilota, który swoją budową będzie przypominać telefony komórkowe: ma on posiadać m.in. dotykowy ekran oraz manipulator. Jeśli producenci telewizorów nie będą tym zainteresowani, to z pewnością tacy producenci akcesoriów jak np. Logitech chętnie rozszerzą portfolio swoich produktów.

Z nowej usługi Yahoo będzie można skorzystać wraz z rynkową premierą pierwszego telewizora obsługującego ten rodzaj telewizji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)