Xiaomi Mi 9. Pilotażowy Android 10 już dostępny, ale nie u nas

Xiaomi Mi 9. Pilotażowy Android 10 już dostępny, ale nie u nas

Xiaomi Mi 9. Pilotażowy Android 10 już dostępny, ale nie u nas
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.08.2019 14:00, aktualizacja: 28.08.2019 15:17

Premiera Androida 10 zbliża się coraz bardziej. Sporo producentów zapowiedziało już aktualizacje dla swoich obecnych inteligentnych telefonów komórkowych. A jak to wygląda w przypadku Xiaomi? Jaki model jako pierwszy dostanie uaktualnienie?

Jak wiemy, Android 10 to po prostu 10, a nie jakiś angielski wyraz rozpoczynający się na literę Q i powiązany ze smakołykami. Google niedawno ogłosiło zmianę nazewnictwa przyszłych wersji zielonego robota i zostanie tylko numerek, nie będzie opisowego członu nazwy związanego ze słodkościami.

Xiaomi ma pewną listę sprzętów, które otrzymają wspominanego Androida 10, ale dowiedzieliśmy się co nieco na temat szczegółów w temacie Xiaomi Mi 9. Jak podaje chociażby ComputerHoy, smartfon właśnie rozpoczyna wejście w życie pilotażowego programu Android 10 i to wraz z nową wersją nakładki MIUI.

Xiaomi z Androidem 10 najpierw w Chinach

Jest tylko mały haczyk. Polacy, inni Europejczycy lub Amerykanie czy inni przedstawiciele nacji z całego świata raczej obejdą się smakiem. Program obejmuje tylko rynek z Chin. W sumie trudno się dziwić, bo jedną z nowości nadchodzącego wydania MIUI jest usprawnienie asystenta głosowego Xiao AI, który działa jedynie w Chinach.

Za kilka miesięcy będzie można mówić już o kompletnym i przetestowanym Androidzie 10 z nowym MIUI na Xiaomi Mi 9 i kilku innych sprzętach Xiaomi. Producent zacznie od Chin (podobnie robi np. tajwańskie HTC, które rozpoczyna aktualizacje od Tajwanu), a dopiero później zajmie się resztą świata, w tym Europą czy konkretnie Polską.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)