XF1 - pierwszy przenośny, multimedialny dysk z HDMI od LG

XF1 - pierwszy przenośny, multimedialny dysk z HDMI od LG

XF1 - pierwszy przenośny, multimedialny dysk z HDMI od LG
Źródło zdjęć: © lge.com
19.07.2009 14:48, aktualizacja: 19.07.2009 15:00

Firma LG zaprezentowała swój pierwszy przenośny, multimedialny dysk twardy. Urządzenie wyróżnia się elegancką, lśniącą obudową o grubości 20,8 mm. Dzięki złączu HDMI może stać się...

Firma LG zaprezentowała swój pierwszy przenośny, multimedialny dysk twardy – XF1. Urządzenie wyróżnia się elegancką, lśniącą obudową o grubości 20,8 mm. Dzięki złączu HDMI oraz kompozytowemu, po bezpośrednim podłączeniu do telewizora może stać się miniaturowym odtwarzaczem multimedialnym.

Na rynek trafią dwie wersje XF1. różniące się pojemnością – 320 i 500 GB. Urządzenie obsługuje systemy plików FAT32/NTFS i oferuje pojedyncze złącze HDMI (1.1), komponent oraz USB (2.0/1.1). Posiada wsparcie dla kodeków MPEG1, MPEG2, MPEG4 i Xvid. Pozwoli na odtwarzanie wielu popularnych formatów plików wideo (AVI, Xvid, DAT, MPG, MPEG, VOB), audio (MP3, WMA, OGG, WAV, AAC, AC3, LPCM) oraz napisów (SRT, SUB, SMI, SSA, IDX), a także na przeglądanie zdjęć w formatach BMP i JPEG. Niestety urządzenie nie wspiera popularnego kodeka H.264 i nie obsługuje materiałów zapisanych w rozdzielczości Full HD. Interfejs użytkownika dostępny jest w 11 językach – również w języku polskim.

W zestawie oprócz dysku znajdziemy zasilacz, kabel USB, A/V, przejściówkę SCART oraz pilot zdalnego sterowania. Urządzenie objęte jest 2-letnią gwarancją producenta. Jak na razie zarówno cena jak i data wprowadzenia XF1 na rynek nie są znane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)