Xbox One S znamy cenę i datę polskiej premiery

Strona głównaXbox One S znamy cenę i datę polskiej premiery
19.07.2016 12:20
Xbox One S znamy cenę i datę polskiej premiery
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Amerykański koncern Microsoft ogłosił, że nowa, szczuplejsza, wersja konsoli do gier Xbox One zadebiutuje w "wybranych regionach" 2 sierpnia 2016 r.

Jednocześnie Microsoft poinformował, że na razie do sklepów nie trafią urządzenia z mniejszymi dyskami twardymi - 1TB i 500GB.

Nowa wersja konsoli trafi w pierwszej kolejności m.in. na rynek polski. Poza tym Microsoft będzie ją sprzedawać np. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Turcji. Na liście nie ma Chin czy Japonii.

Xbox One S jest o 4. proc. mniejszy od oryginału. Mimo tego oferuje wsparcie dla obrazu w wysokiej rozdzielczości 4K oraz ma funkcję HDR. Wraz z odświeżoną konsolą do gier zaprezentowany zostanie nowy kontroler, który ma kosztować niecałe 60 dolarów.

W dniu premiery Microsoft chce też opublikować rocznicową aktualizację oprogramowania systemu operacyjnego Windows 10. który obsługuje także konsole do gier producenta. Na jesień 2017 roku amerykańska firma planuje pokazać nową wersję konsoli, która ma charakteryzować się dużą mocą obliczeniową - tzw. projekt Scorpio.

(PAP)

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)