X‑M1 - najtańszy bezlusterkowiec w ofercie Fujifilm

X-M1 - najtańszy bezlusterkowiec w ofercie Fujifilm
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.06.2013 12:38, aktual.: 22.06.2016 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Fujifilm wprowadza na rynek swój trzeci aparat klasy premium z wymiennym obiektywem - Fujifilm X-M1. Jest to kompaktowy, lekki bezlusterkowiec X-M1 z matrycą APS-C X-Trans CMOS znaną z modelu X-Pro1.

Wewnątrz aparatu Fujifilm X-M1 znajduje się matryca APS-C X-Trans CMOS. Do matrycy dołączony jest zestaw filtrów kolorów, który pozwala ograniczyć prążki mory i aberracje chromatyczne bez konieczności stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. Zastosowana matryca daje możliwość wyboru czułości od standardowej ISO 20. do wysokiej ISO 6400 w krokach co 1/3 EV. Można nawet skorzystać z zakresu rozszerzonego o wartościach ISO 12800-25600. Procesor EXR II ma oferować gotowość do pracy w ciągu 0,5 s, opóźnienie migawki rzędu 0,05 s oraz zdjęcia seryjne z maksymalną prędkością 5,6 kl./s (do 30 klatek). Fujifilm X-M1 umożliwia także nagrywanie filmów w jakości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę.

Wszystkie regulowane przyciski i pokrętła są umieszczone z prawej strony tylnego panelu LCD. Pokrętło wyboru trybu pozwala dobrać optymalną konfigurację sceny, a ponadto daje dostęp do takich funkcji, jak tryb SR Auto, który automatycznie rozpoznaje rodzaj sceny i automatycznie dobiera parametry, czy zaawansowany filtr wzbogacający zdjęcia o różne artystyczne efekty. Aparat jest wyposażony w dwa pokrętła sterujące, a poszczególne przyciski zapewniają dostęp do często używanych funkcji, takich jak balans bieli, tryb seryjny czy makro.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

X-M1 sprawia wrażenie klasycznego i eleganckiego aparatu, podobnie jak popularne modele Fujifilm X-Pro1 i X-E1. Co ważne, jest mniej więcej o połowę mniejszy od standardowych korpusów lustrzanek (66,5 mm wysokości i 39,0 mm głębokości). Aparat X-M1 waży 330 g pomimo tego, że kryje w sobie matrycę APS-C CMOS, odchylany wyświetlacz LCD HD 3'', wbudowaną lampę błyskową, interfejs Wi-Fi oraz gniazdo dodatkowej lampy błyskowej.

Wbudowana funkcja bezprzewodowego przesyłania obrazów wykorzystuje specjalną aplikację Fujifilm Camera, którą można pobrać za darmo. Umożliwia ona przesyłanie i zapisywanie zdjęć na smartfonie lub tablecie. Po wybraniu najładniejszych ujęć można je przesłać, naciskając przycisk Wi-Fi, a następnie udostępnić je w serwisach społecznościowych lub wśród znajomych. Ponadto użytkownicy mają możliwość przeglądania i importowania zdjęć oraz filmów ze smartfonu lub tabletu do aparatu. Funkcja ta może również pobrać dane o lokalizacji GPS ze smartfonu i zapisać je w nagłówku Exif wykonywanych zdjęć. Dostępna jest także funkcja automatycznego zapisu na komputerze (PC Autosave) przy użyciu sieci Wi-Fi, która pozwala łatwo utworzyć kopię zapasową zdjęć na domowym komputerze.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Model X-M1 będzie dostępny pod koniec lipca w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i brązowym. Cena nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, jednak biorąc pod uwagę nieoficjalne informacje z zagranicznych źródeł przypuszczać można, że cena za sam korpus wynosić będzie około 2000 - 2300 złotych.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)