Wyższy upload na łączach Netii

Wyższy upload na łączach Netii24.01.2013 12:30
Wyższy upload na łączach Netii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Od połowy marca we wszystkich głównych profilach usług na bazie NGA (czyli: VDSL, ETTH, FTTH) w spółkach Grupy Netia (Netia, Internetia, Dialog) zostanie zwiększona maksymalna prędkość wysyłania danych.

  • do 20 Mb/s download, do 2 Mb/s upload,
    • do 50 Mb/s download , do 5 Mb/s upload,
    • do 100 Mb/s download, do 50 Mb/s upload.

Zmiana dotyczyć będzie usług dla klientów indywidualnych oraz małego i średniego biznesu (SOHO/SME). Upload wzrośnie automatycznie i zmiana ta nie wpłynie na wysokość miesięcznego abonamentu dla obecnych klientów.

Na tę chwilę Grupa Netia ma już nieco ponad 1 mln lokali w zasięgu sieci nowej generacji (NGA). Obecnie w Netii profile dla usług NGA na bazie VDSL2 to do 2. Mb/s pobierania i do 1 Mb/s wysyłania oraz 50 Mb/s pobierania i 2 Mb/s wysyłania. Na sieciach ETTH, skupionych w ramach spółki Internetia najwyższa opcja to obecnie 100 Mb/s pobierania i 20 Mb/s wysyłania. W Dialogu jest to natomiast odpowiednio (w przeważającej części usług, włączenie z usługami na sieci światłowodowej FTTH): 20/1, 50/2 i 100/4.

W technologii ADSL2+, która jest obecnie najbardziej powszechna, maksymalna prędkość wysyłania danych to 1,4 Mb/s (pobierania do 24 Mb/s) i w tym zakresie zmiany nie będzie ze względu na ograniczenia technologii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)