Trwa ładowanie...
d1edb86

Wystarczy drobna zmiana w oknie, by zaoszczędzić zimą. Każdy może ją zrobić

W plastikowych oknach znajdują się tryby, które warto modyfikować wraz ze zmianą pory roku. Szczególnie zimą, bo dzięki temu okno będzie bardziej szczelne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest sposób, żeby okno było szczelniejsze
Jest sposób, żeby okno było szczelniejsze (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1edb86

O trybach w plastikowych oknach pisał serwis dompelenpomyslow.pl. Drobna modyfikacja przy pomocy imbusa sprawi, że okno będzie szczelniejsze. Szczególnie zimą zależy nam na tym, by ciepło nie uciekało, więc warto przeprowadzić zmianę, gdy na dworze zaczyna robić się chłodniej.

   YouTube

Jak wyjaśnia portal, przesunięcie klucza w prawo zwiększa docisk, a w lewo - zmniejsza go. Uszczelnione okno może jednak sprawić, że w pomieszczeniu panować będzie duża wilgotność, więc należy zadbać o jej odpowiedni poziom. W innym przypadku stworzymy idealne warunki, by wyhodować niechcianego grzyba.

Chociaż modyfikacja nie powinna sprawiać zbyt wielu problemów, to nie zawsze będzie możliwa. "Okno powinno być dobrze osadzone w murze, aby nie było mostków termicznych" - czytamy na dompelenpomyslow.pl. Problem w tym, że zdecydowana większość okien osadzonych jest źle, przez co okna nie są tak szczelne, jak powinny być.

d1edb86

Podziel się opinią

Share

d1edb86

d1edb86
Więcej tematów