Wyścigowa komórka Nokii

Wyścigowa komórka Nokii

Wyścigowa komórka Nokii
29.09.2007 10:30, aktualizacja: 01.10.2007 09:53

Nokia to kolejny obok Acera i Olympusa producent sprzętu elektronicznego wykorzystujący markę Ferrari. W przypadku fińskiego koncernu chodzi o ekskluzywny model telefonu, wyprodukowany w liczbie zaledwie 60 egzemplarzy przez należącą do Nokii firmę Vertu.

Telefon o nazwie Ascent Ferrari 60 sprzedawany był w Paryżu, Londynie, Hong Kongu i Singapurze od kilku miesięcy, razem z innym modelem inspirowanym włoską marką, Ascent Ferrari 1947 Limited Edition ( wyprodukowany w 1947 egzemplarzach ). Producent nie poinformował jednak o tym fakcie aż do tego tygodnia, kiedy to zdjęcia urządzenia zostały opublikowane w Internecie.

Wzornictwo komórki oparte jest na modelu samochodu Ferrari 612 Scaglietti. Wszystkie egzemplarze telefonu wykonane zostały ręcznie, z elementów tytanowych i ze stali nierdzewnej, ze skórzanymi wykończeniami autoryzowanych dostawców Ferrari. W ten sposób chciano uczcić 60-tą rocznicę istnienia Ferrari SpA.

Telefon ozdobiony jest z przodu charakterystycznym logo Ferrari, a na tylnym panelu wyryto symbol skrzyni biegów Ferrari.

Komórka kosztuje 25,4 tys, dolarów ( 18 tys. euro ). Nie znamy niestety jej parametrów technicznych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)