Wypożyczalnia filmów Apple

Wypożyczalnia filmów Apple
Źródło zdjęć: © Apple

16.01.2008 15:00, aktual.: 16.01.2008 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sklep internetowy iTunes Music Store wzbogacono o kolejną funkcjonalność - jest nią usługa iTunes Movie Rentals, umożliwiająca wypożyczanie filmów przez Internet, pobieranie i oglądanie w domu.

Zgodnie z nazwą usługi, z filmu można korzystać przez ograniczony czas. Na obejrzenie filmu użytkownik ma 30 dni, natomiast jeśli już zaczął odtwarzanie, musi dokończyć oglądanie w ciągu 24 godzin. Koszt wypożyczenia filmu wynosi 3,98 USD w przypadku nowych tytułów oraz 2,99 USD za produkcje starsze. Filmy HD są w każdym przypadku droższe o dolara.

W ofercie wypożyczalni znajdzie się początkowo ponad tysiąc tytułów wyprodukowanych przez takie wytwórnie filmowe jak Fox, WB, Disney, Paramount, Universal, Sony, Touchstone, Miramax, MGM, New Line i Lions Gate. Filmy mają być także udostępniane w iTunes Movie Rentals najpóźniej 30 dni po premierze wydania DVD.

Jobs poinformował o wprowadzeniu usługi w trakcie swojego wystąpienia na konferencji Macworld Conference & Expo, mającej miejsce w San Francisco. Usługa uruchomiona zostanie z końcem lutego, niestety tylko w Stanach Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)