Wyłudzili telefony komórkowe warte 200 tys. zł

Wyłudzili telefony komórkowe warte 200 tys. zł

Wyłudzili telefony komórkowe warte 200 tys. zł
24.02.2011 16:22

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy przez dwa lata wyłudzili na
podstawie sfałszowanych umów telefony komórkowe warte niemal 200 tys. zł. Jeden z zatrzymanych to pracownik punktu sieci telefonii komórkowej, drugi - pracownik firmy udzielającej pożyczki.

Obaj mężczyźni w wieku 2. i 28 lat usłyszeli zarzuty oszustwa, a starszy dodatkowo odpowie za kradzież 19 telefonów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny - poinformowała w czwartek PAP podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Sprawa oszustw wyszła na jaw, gdy jeden z punktów sieci telefonii komórkowej powiadomił policję o kradzieży 1. aparatów i modemu internetowego o wartości ponad 24 tys. zł. Podczas inwentaryzacji okazało się, że stan faktyczny nie zgadzał się z liczbą zawartych z klientami umów.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

"Pod lupę zostali wzięci pracownicy punktu a wśród nich 28-letni łodzianin. Wiele wskazywało, że to właśnie on ma związek z przestępczym procederem" - wyjaśniła policjantka.

28-latek, który przebywał właśnie na urlopie, został zatrzymany na terenie Śródmieścia. Początkowo zarzucono mu kradzież 1. telefonów. Ustalono też, że mężczyzna współpracował też od dwóch lat ze swoim 25-letnim znajomym zatrudnionym w jednym z punktów udzielających pożyczek. Okazało się, że w tym czasie obaj na podstawie sfałszowanych umów wyłudzili ok. 120 telefonów łącznej wartości niemal 200 tys. zł.

Według śledczych, 25-latek, mając dostęp do dokumentacji kredytobiorców, skanował kopie ich dokumentów a następnie dostarczał je koledze z punktu sieci telefonii komórkowej. "Na tej podstawie fałszowane były umowy. Oszuści celowo wpisywali fikcyjny adres przeznaczony do korespondencji, co wydłużało okres wyjścia na jaw przestępczego procederu" - dodała Kącka.

Mężczyźni nie byli wcześniej notowani przez organy ścigania. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. laptopa, w którym ujawniono zeskanowane dokumenty tożsamości na różne nazwiska.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)