Wykradziono tajne dane Marynarki Stanów Zjednoczonych. Główny podejrzany: Chiny

Wykradziono tajne dane Marynarki Stanów Zjednoczonych. Główny podejrzany: Chiny

Wykradziono tajne dane Marynarki Stanów Zjednoczonych. Główny podejrzany: Chiny
Źródło zdjęć: © Getty Images
Adam Bednarek
15.06.2018 12:45

Aż 614 GB danych wyciekło z Marynarki Stanów Zjednoczonych. Wśród nich mogą być informacje na temat ponaddźwiękowego pocisku anty-okrętowego.

Celem ataku był nieznany kontraktor marynarki. Dane były przechowywane w niezabezpieczonej sieci. W wyniku wycieku utracono 614 gigabajtów danych dotyczących czujników, informacji kryptograficznych i podwodnej broni elektrycznej. Podejrzewa się, że wyciec mogły również szczegóły związane z ponaddźwiękowym pociskiem anty-okrętowym, który miał zasilić wyposażenie łodzi podwodnych US do 2020 roku.

- Obecnie chiński wywiad ma kluczowe znaczenie dla rozwoju technologicznego Państwa Środka i jest niewątpliwym narzędziem na drodze ku mocarstwowości - komentuje Piotr Borkowicz z firmy Marken. - Obserwując aktywność chińskich służb na arenie międzynarodowej wyraźnie widać, że coraz większym ich zainteresowaniem cieszy się cyberprzestrzeń - dodaje.

Co ciekawe, ujawnione zostały również szczegóły na temat tajnego projektu Sea Dragon, który ma na celu… "zakłócić potencjał ofensywy ze strony cyberprzestępców".

Wskazuje się na Chiny, ponieważ właśnie to państwo chce dogonić Stany Zjednoczone w wyścigu zbrojeń na morzu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)