Wydajna i ciekawa płyta główna: Asus P6T WS Pro

Wydajna i ciekawa płyta główna: Asus P6T WS Pro

27.10.2008 10:30, aktual.: 27.10.2008 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Płyta główna P6T WS Professional jest idealnym rozwiązaniem, które pozwala zbudować wydajną stację roboczą – o potężnej mocy obliczeniowej oraz niezawodnej konstrukcji, która pozwala na wysoką skalowalność stworzonego systemu w chwili obecnej jak i w przyszłości. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego projektu ASUS P6T WS Professional obsługuje jednocześnie technologie SLI™ i CrossFireX™

Płyta główna P6T WS Professional jest idealnym rozwiązaniem, które pozwala zbudować wydajną stację roboczą – o potężnej mocy obliczeniowej oraz niezawodnej konstrukcji, która pozwala na wysoką skalowalność stworzonego systemu w chwili obecnej jak i w przyszłości.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego projektu ASUS P6. WS Professional obsługuje jednocześnie technologie SLI™ i CrossFireX™ gwarantując najwyższą wydajność podsystemu graficznego. Co więcej, płyta została wyposażona także w 2 złącza SAS oraz 2 sloty PCI-X zwiększające możliwości urządzenia w zakresie stosowania pamięci masowych. Dzięki tak rozbudowanym możliwościom oraz wysokiej efektywności energetycznej gwarantowanej przez system ASUS EPU, płyta P6T WS Professional jest "rasowym" przedstawicielem grupy urządzeń przeznaczonych dla profesjonalistów.

SLI oraz CrossFireX
Aby zapewnić klientom doskonałą wydajność podsystemu graficznego, płyta P6. WS Professional wyposażona została w obsługę technologii SLI/CrossFireX. Dzięki temu rewolucyjnemu rozwiązaniu użytkownicy mają możliwość korzystania z technologii SLI/CrossFireX na tej samej platformie sprzętowej. Oznacza to doskonałą elastyczność tak wyposażonej stacji roboczej i możliwość zastosowania kart graficznych zgodnych z technologią 3-Way SLI lub CrossFireX. Dzięki temu użytkownicy mają gwarancję doskonałej wydajności oraz efektywności wykonywanej pracy.

Obraz
© Asus P6T WS Professional (fot. Asus)

Szerokie możliwości przechowywania danych dzięki technologiom SAS & Legacy PCI-X
P6. WS Professional udostępnia użytkownikom wbudowane porty SAS (Serial Attached SCSI) zwiększające elastyczność podsystemu dyskowego wraz z pełną kompatybilnością z opcjonalną kartą ASUS SASsaby. Szybsze, bezpieczniejsze i stabilniejsze dyski SAS oferują szybszy transfer danych oraz większą niezawodność w porównaniu do standardowych dysków z interfejsem SATA. To o wiele lepsze rozwiązanie dla wszystkich którzy szukają lepszej możliwości rozbudowy i aktualizacji systemu dyskowego.

System EPU dla ekstremalnej wydajności energetycznej
Podążając za aktualnymi trendami dotyczącymi efektywności energetycznej urządzeń elektronicznych, płyta główna P6T WS Professional została wyposażona w technologię ASUS EPU. Te innowacyjne rozwiązanie kontroluje 6 głównych komponentów : procesor, kartę graficzną, pamięć, chipset, dyski twarde oraz system wentylatorów. Poprzez użycie bazy danych zawierającej profile wszystkich procesorów Intel, EPU inteligentnie identyfikuje procesor i wybiera dla niego odpowiedni profil skalibrowany z najlepszymi możliwymi ustawieniami, zapewniając doskonałe zarządzanie zużywaną energią. Biorąc pod uwagę chipset oraz pamięć systemową EPU zapewnia zwiększoną wydajność energetyczną – polepszając właściwości termiczne systemu i zwiększając jego stabilność, tym samym wydłużając trwałość użytych komponentów oraz możliwości podkręcania. W przypadku karty VGA EPU automatycznie wykrywa obciążenie systemu i dopasowuje napięcia i częstotliwość rdzenia – oszczędzając do 37% energii zużywanej przez akcelerator podczas każdego dnia.
Dzięki inteligentnemu monitoringowi podsystemu dyskowego oraz wentylatorów systemowych marnotrawstwo energii jest redukowane do minimum podczas bezczynności – redukując tym samym hałas oraz ilość wytwarzanego ciepła.(inf. własna)

Diody LED WS Diag. oraz "Bice serca ASUS"
Praca ze stacją robocza zbudowaną w oparciu o komponenty firmy ASUS może być tak samo efektywna jak i efektowna. Podczas uruchamiania wyświetlacz Diag. LED sekwencyjnie kontroluje kluczowe komponenty (procesor, pamięć, kartę graficzną oraz dysk twardy). Jeśli w trakcie sprawdzania wystąpi błąd, dioda umieszczona w pobliżu problematycznego urządzania będzie świecić aż do rozwiązania problemu. Po całkowitym uruchomieniu zakończonym sukcesem, diody LED zlokalizowane wokół loga ASUS na płycie głównej zaczną pulsować regularnym, niebieskim światłem –. w rytmie spokojnego oddechu – dzięki czemu płyta główna wygląda „jakby powróciła do życia”.

Surfuj po Internecie w ciągu 5 sekund dzięki Express Gate
ASUS Express Gate jest unikalnym, wbudowanym w płyty główne systemem operacyjnym. Natychmiast po naciśnięciu przycisku zasilania zapewnia użytkownikom dostęp do Internetu w ciągu 5 sekund i umożliwia przeglądanie zdjęć bez uruchamiania systemu Windows. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do sieci, użytkownicy którym ciągle brakuje czasu, mogą w prosty sposób korzystać z materiałów wideo dostępnych w sieci, używać popularnych komunikatorów takich jak Skype, sprawdzić pogodę lub wysłać i odebrać pocztę elektroniczną zaraz przed wyjściem z domu. Co więcej, wygodna i funkcjonalna przeglądarka zdjęć oferuje kilka trybów pokazu slajdów i można ją dostosować w zależności od wymagań użytkownika.

Praktyczne funkcje i efektywna praca
Kolejną zaletą modelu P6T WS Professional jest karta diagnostyczna G.P. To wielofunkcyjne urządzenie w prosty i szybki sposób pozwala zdiagnozować system i w razie problemów wyświetla kody błędów na wbudowanym wyświetlaczu LED. W połączeniu z modułem TPM karta umożliwia także w przypadku problemów, szybki i wygodny reset oraz wł./wył. płyty przy pomocy wbudowanych przycisków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)