Wyciskarki do soków? Ciekawe urządzenie Kuvings B6000

Dane dotyczące wiedzy Polaków o nowoczesnych wyciskarkach do soków pokazują, że nasza świadomość dotycząca korzyści związanych z ich używaniem jest na bardzo niskim poziomie. Historia samodzielnego wytwarzania soków z warzyw i owoców sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy Dr. Walker, twórca teorii sokoterapii skonstruował sokowirówkę. Pod koniec lat siedemdziesiątych firma NUC Electronics wyprodukowała pierwszą wyciskarkę i od tamtej pory urządzenia te przechodzą nieustanną ewolucję aż do dziś.

Wyciskarki do soków? Ciekawe urządzenie Kuvings B6000
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Wyciskarki do soków pojawiły się na polskim rynku przed dwoma laty jednak wciąż znaczna część społeczeństwa nie jest świadoma ich istnienia. Wyniki badań prowadzonych przez firmę Domowe Sanatorium, wyłącznego i autoryzowanego dystrybutora wyciskarek Kuvings pokazują, że blisko 9. procent badanych nigdy wcześniej nie słyszało o tych urządzeniach. Pozostałe 10 procent stanowią ludzie, którzy albo już są posiadaczami wyciskarek albo noszą się z zamiarem ich zakupu.

Co odróżnia wyciskarkę od sokowirówki

Lata badań i eksperymentów sprawiły, że obecnie produkowane urządzenia nie mają nic wspólnego z dawnymi sokowirówkami. Są wykonane z zaawansowanych technologicznie materiałów (takich jak ULTEM czy Tritan), a wyciskane przez nie soki są gęste, pożywne i zawierają wszystkie niezbędne witaminy, enzymy i mikroelementy. Z kolei soki z tradycyjnej sokowirówki są przejrzyste, rozwarstwione, spienione i w zasadzie beż żadnych wartości odżywczych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ na wirującej z dużą prędkością tarczy ściernej powstaje wysoka temperatura, a witaminy i enzymy ulegają zniszczeniu już w temperaturze 4. stopni Celsjusza.

Gęste soki z miąższem uzyskiwane z wyciskarki bogate są w szereg składników, których brakuje w sokach z sokowirówek. Innym składnikiem soku z wyciskarki są enzymy, które odpowiadają za większość procesów życiowych zachodzących w organizmie. Enzymy i witaminy zawarte w sokach są wchłaniane przez organizm już po 1. minutach od spożycia w ponad 70 procentach.

Wyciskarka Kuvings B6000

Do produkcji urządzenia wykorzystano najnowsze technologie i materiały jak ULTEM –. tworzywo ośmiokrotnie twardsze od klasycznego tworzywa oraz TRITAN, który z uwagi na bezpieczeństwo jest wolny od bisfenoli. W wyciskarce zastosowano wolnoobrotowy silnik indukcyjny o mocy 240 W, który w połączeniu z odpowiednimi przekładniami jest bardzo skuteczny, wytrzymały i cichy. Sercem wyciskarki Kuvings B6000 jest wykonany z Ultemu ślimak, który bezpośrednio rozgniata i wyciska warzywa i owoce przez sito oddzielające sok od pulpy.

Warto zaznaczyć, że model B600. Whole Juicer jako jedyny na rynku posiada szeroki otwór wlotowy przez który możemy wrzucać całe owoce i warzywa bez konieczności krojenia a jedynie po uprzednim umyciu. Jest to ukłon w stronę konsumentów, którzy cenią sobie wygodę użytkowania.

Cena: 1990 zł.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)