Wyciekła wielka baza informacji o polskich celebrytach!

Wyciekła wielka baza informacji o polskich celebrytach!

Wyciekła wielka baza informacji o polskich celebrytach!
Źródło zdjęć: © ONS.pl
29.07.2014 11:25, aktualizacja: 29.07.2014 12:45

Haker, znany jako Polly Pocket, udostępnił w internecie dużą bazę danych z chronionymi informacjami o polskich gwiazdach i celebrytach. Wśród nich m.in. pełne adresy zamieszkania, numery telefonów, adresy e-mail, a także dodatkowe informacje o stanie zdrowia i sprawności fizycznej.

Polly Pocket swój post umieścił na forum ToRepublic, należącym do sieci Tor. Ruch w niej odbywa się za pośrednictwem rozrzuconych po całym świecie komputerów, co pozwala na zachowanie anonimowości i niezwykle utrudnia połączenie autora wypowiedzi z rzeczywistą osobą. Na tego rodzaju forach można więc znaleźć informacje o, mówiąc delikatnie, dyskusyjnej legalności. Takie jak właśnie baza, o której mowa.

Hakerowi udało się te dane pozyskać z serwera FTP, wykorzystywanego przez firmę Fit and Eat. Zajmuje się ona przyrządzeniem i dostarczaniem bezpośrednio do klientów dietetycznych posiłków. Jak się okazuje, wśród jej klientów znajduje się cały panteon znanych w Polsce postaci. Włamywacz spośród tysiąca pozycji wymienia między innymi Ewę Farnę, Borysa Szyca, Krzysztofa Ibisza oraz _ Pana Waltera _.

Jako że firma dostarcza posiłki bezpośrednio do zainteresowanych, poza podstawowymi danymi adresowymi i kontaktowymi, w bazie można znaleźć choćby kody do domofonów i bram. Pojawiają się nawet wskazówki, ułatwiające ominięcie ochrony w firmach, do których również dowożone są zamówienia. Poza tym pojawiają się również informacje bardziej ogólne – mowa jest tam choćby o alergiach czy przebytych chorobach zamawiających, co zapewne również ułatwiać ma odpowiednie dobranie posiłków.

Haker twierdzi, że na wspomniany serwer FTP i umieszczone na nim dane z Fit and Eat natknął się "przypadkowo". Nie przeszkodziło mu to jednak ściągnąć całości i udostępnić jej innym użytkownikom forum.

_ Tak więc jeżeli ktoś miałby ochotę przekimać się u kogoś sławnego czy jakiegoś prezesa to zapraszam do pobierania _ - pisze w swoim poście (zachowano pisownię oryginału). Zdecydowanie odradzamy.

Pytanie teraz jaka będzie reakcja osób, których dotknęło włamanie. Wiele z nich z pewnością jest przyzwyczajonych do niezdrowego zainteresowania, jakim się cieszą, ale tak drastyczne naruszenie prywatności raczej nie przejdzie bez odpowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)