Wybuchający Samsung Galaxy Note 7. Sprzedaż smartfonów wstrzymana na całym świecie

Wybuchający Samsung Galaxy Note 7. Sprzedaż smartfonów wstrzymana na całym świecie

Wybuchający Samsung Galaxy Note 7. Sprzedaż smartfonów wstrzymana na całym świecie
Źródło zdjęć: © WP | Jakub Tujaka
02.09.2016 10:13, aktualizacja: 04.11.2016 16:18

Najnowszy model Samsunga Note wybucha podczas ładowania.

Incydenty z wybuchającą baterią w czasie ładowania Galaxy Note 7 zdarzyły się w Korei (1. przypadków), USA (także 17 przypadków) i oraz na Tajwanie. Początkowo Samsung chciał zaoferować darmową wymianę samych akumulatorów, ale postanowił wymienić już nabyte przez klientów urządzenia. W Korei Południowej wycofanych zostanie ponad 400 tys. telefonów. Pozostałe zostaną poddane kontroli jakości.

Samsung wycofuje Galaxy Note 7 w zaledwie dwa tygodnie po rozpoczęciu przedsprzedaży.

W oficjalnym oświadczeniu Samsunga czytamy: "Do 1 września stwierdzono 3. przypadków zanotowanych na świecie, razem z naszymi dostawcami przeprowadzamy dokładną inspekcję, żeby dowiedzieć się, ile potencjalnie uszkodzonych baterii znalazło się na rynku. Jednak ponieważ bezpieczeństwo klientów jest dla Samsunga absolutnym priorytetem, wstrzymujemy sprzedaż Galaxy Note 7".

Olaf Krynicki z polskiego oddziału Samsunga dodaje:

_ - Klientów, którzy zakupili Note 7 w Polsce prosimy o kontakt z autoryzowanym serwisem telefonów Samsung, (pełen wykaz serwisów znajduje się na stronie www.samsung.pl) bądź kontakt z infolinią pod numerem telefonu 0.801.672.678 bądź +48 22 607 93 33. Urządzenia zostaną poddane gruntownej weryfikacji i zwrócone ze sprawdzoną baterią bądź klient otrzyma nowy egzemplarz w przypadku zidentyfikowania wady. Cały proces może zająć do kilku tygodni. _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (185)