Wybuch bomby atomowej w 4K. Nagranie z 1953 roku poprawiła sztuczna inteligencja

Wybuch bomby atomowej w 4K. Nagranie z 1953 roku poprawiła sztuczna inteligencja

Stopklatka z filmu autorstwa Neural Networks and Deep Learning
Stopklatka z filmu autorstwa Neural Networks and Deep Learning
Źródło zdjęć: © YouTube | Neural Networks and Deep Learning
Oskar Ziomek
14.09.2020 23:32, aktualizacja: 01.03.2022 13:53

Siłę bomby atomowej trudno sobie wyobrazić. Można jednak próbować, na przykładzie nielicznych filmów sprzed lat. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale w tym przypadku jest inaczej – w internecie dostępny jest krótki film z testu bomby atomowej z 1953 roku, który został odpowiednio przerobiony.

Film, o którym mowa przedstawia wybuch bomby z 1953 roku, który został zarejestrowany na kilku ujeciach. Dzięki zastosowaniu SI udało się znacznie zwiększyć jego jakość, w tym podnieść rozdzielczość do 4K. W ten sposób widz może mieć wrażenie, że ogląda niemal współczesne nagranie. Odczucia potęguje ścieżka dźwiękowa.

Na ujęciach widać nie tylko wznoszący się kurz, ale i falę uderzeniową obejmującej kolejne elementy otoczenia. Da się również dostrzec liczne pojazdy, w tym samochody, auta terenowe i autobusy na obszarze testów. Są niewielkie w porównaniu do wysokości, na jaką wzbijają się elementy otoczenia, na co zwracają uwagę twórcy filmu w jego opisie.

Pomysł przerabiania starych nagrań dzięki użyciu sztucznej inteligencji nie jest nowy. Inne przykłady takiego zastosowania komputerów i oprogramowania obejmują na przykład sceny z pociągami. Więcej na ten temat można przeczytać na Fotoblogii.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)