Wybuch bomby atomowej w 4K. Nagranie z 1953 roku poprawiła sztuczna inteligencja

Stopklatka z filmu autorstwa Neural Networks and Deep Learning
Stopklatka z filmu autorstwa Neural Networks and Deep Learning
Źródło zdjęć: © YouTube | Neural Networks and Deep Learning
Oskar Ziomek

14.09.2020 23:32, aktual.: 01.03.2022 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Siłę bomby atomowej trudno sobie wyobrazić. Można jednak próbować, na przykładzie nielicznych filmów sprzed lat. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale w tym przypadku jest inaczej – w internecie dostępny jest krótki film z testu bomby atomowej z 1953 roku, który został odpowiednio przerobiony.

Film, o którym mowa przedstawia wybuch bomby z 1953 roku, który został zarejestrowany na kilku ujeciach. Dzięki zastosowaniu SI udało się znacznie zwiększyć jego jakość, w tym podnieść rozdzielczość do 4K. W ten sposób widz może mieć wrażenie, że ogląda niemal współczesne nagranie. Odczucia potęguje ścieżka dźwiękowa.

Na ujęciach widać nie tylko wznoszący się kurz, ale i falę uderzeniową obejmującej kolejne elementy otoczenia. Da się również dostrzec liczne pojazdy, w tym samochody, auta terenowe i autobusy na obszarze testów. Są niewielkie w porównaniu do wysokości, na jaką wzbijają się elementy otoczenia, na co zwracają uwagę twórcy filmu w jego opisie.

Pomysł przerabiania starych nagrań dzięki użyciu sztucznej inteligencji nie jest nowy. Inne przykłady takiego zastosowania komputerów i oprogramowania obejmują na przykład sceny z pociągami. Więcej na ten temat można przeczytać na Fotoblogii.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)