Wybrano "telefon roku" w Polsce. Zwycięzcą jest...

Wybrano "telefon roku" w Polsce. Zwycięzcą jest...

Wybrano "telefon roku" w Polsce. Zwycięzcą jest...
25.03.2010 12:32, aktualizacja: 26.03.2010 09:26

Nokia N900 została uhonorowana statuetką Złotej Anteny w kategorii „Telefon roku”, a telefon Nokia E72 zdobył wyróżnienie w kategorii „Produkt Roku – rozwiązanie mobilne dla biznesu”. Wyróżnienia zostały przyznane w tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu realizowanego przez kwartalnik Świat Telekomunikacji.

_ „Nokia N900 z oprogramowaniem Maemo to telefon o możliwościach komputera - udostępnia pełną funkcjonalność przeglądania Internetu, którą nie może się pochwalić żadne inne urządzenie mobilne. Jest to propozycja dla fanów najbardziej zaawansowanych technologii” _ - powiedział odbierający nagrodę Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland.

Obraz
© Nokia N900 (fot. Nokia)

[

]( http://tanio.pl/Smartfon-NOKIA-N900--149637-1-2831-12017320.html )

Nokia E7. otrzymała wyróżnienie w kategorii „Produkt Roku – rozwiązanie mobilne dla biznesu”. Jest to smartfon stworzony do zastosowań biznesowych i przesyłania wiadomości osobistych. Nokia E72 z klawiaturą QWERTY została wzbogacona o ważne funkcje, takie jak e-mail i czat w formie zbliżonej do widoku na ekranie komputera. Ponadto oferuje najnowszą wersję Ovi Map z darmową nawigacją A-GPS i kompasem, optyczny klawisz Navi oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix.

Obraz
© Nokia E72 (fot. Nokia)

[

]( http://tanio.pl/Smartfon-NOKIA-E72-Czarny--158789-1-2831-12040883.html )

Nokia N900
Sercem komputera mobilnego Nokia N90. jest wydajny procesor ARM Cortex-A8, a łączna pamięć urządzenia do obsługi aplikacji to 1 GB. Użytkownicy mogą przeglądać strony internetowe tak jak na tradycyjnym komputerze, a na pulpicie może być otwartych nawet kilkadziesiąt okien jednocześnie. Panoramiczne pulpity w urządzeniu Nokia N900 można dostosowywać do własnych potrzeb przy wykorzystaniu widżetów, kontaktów i skrótów. Zdjęcia i nagrania wideo zrobione aparatem 5 Mpx z obiektywem Carl Zeiss automatycznie zawierają informacje o miejscu ich wykonania, a w celu jeszcze łatwiejszego ich wyszukiwania użytkownicy mogą dodawać własne znaczniki z opisami. SMS-y i wiadomości są porządkowane podobnie jak czat, a ponadto można wygodnie przełączać wiele okien rozmów. Wbudowana pamięć o pojemności 32 GB pomieści do 7000 piosenek lub 40 godzin wideo o jakości DVD, a przy użyciu zewnętrznej karty microSD można ją rozszerzyć do 48 GB.

Nokia E72
Nokia E7. udostępnia usługę poczty e-mail w trybie push – Nokia Messaging – i po raz pierwszy umożliwia konfigurację komunikatora bezpośrednio na ekranie głównym oraz połączenie ze społecznościami serwisów takich jak Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger, Google Talk i Ovi. W Nokia E72 można korzystać z wielu służbowych i prywatnych kont e-mail, a dzięki osobnym profilom – do pracy i rozrywki – użytkownicy mogą w wygodny sposób decydować, jak, kiedy, gdzie i z kim chcą się komunikować.

Złote Anteny
Nagrody w corocznym konkursie „Złote Anteny Świata Telekomunikacji”. przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie telekomunikacji i mediów. Konkurs ma na celu uhonorowanie ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju telekomunikacji w Polsce, popularyzację najciekawszych produktów oraz rozwiązań w telekomunikacji, a w szczególności promocję polskiej myśli technicznej. Od 1999 roku jury przyznało ponad 70 statuetek Złotych Anten. W dwunastej edycji konkursu nagrody przyznane zostały za osiągnięcia w okresie od marca 2009 r. do początku 2010 r.

Kapitułę konkursu tworzą niezależni eksperci i wybitni znawcy rynku wybrani spośród osób cieszących się autorytetem w polskim środowisku telekomunikacyjnym oraz przedstawiciele wydawcy i redakcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (156)