Wybierz praktyczną nawigację. Postaw na dokładne mapy

Wybierz nawigację, która zawsze zaprowadzi cię do celu
Wybierz nawigację, która zawsze zaprowadzi cię do celu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

28.09.2021 08:29, aktual.: 06.03.2024 21:20

Choć wiele osób decyduje się na korzystanie z map za pośrednictwem smartfona, to klasyczne nawigacje wciąż cieszą się uznaniem. Mają wiele zalet, oferują dożywotną aktualizację map i dostosowują trasy do twoich preferencji jazdy. Jeżeli dużo podróżujesz i chcesz zawsze szybko i bezpiecznie trafić do celu, dobrej jakości nawigacja będzie twoim największym sprzymierzeńcem.

Przy wyborze dla wielu kierowców liczy się przede wszystkim cena. Najbardziej wymagający użytkownicy zwrócą jednak uwagę na pakiet aktualnych map, częstotliwość aktualizacji i dodatkowe oprogramowanie takie jak spersonalizowane trasy lub informacje cię o natężeniu ruchu drogowego. Jeśli na trasie zdarzy się nagły wypadek, urządzenie powinno samo zaproponować dogodny objazd jeszcze zanim staniesz w korku. Dobra nawigacja jest również w stanie na bieżąco informować kierowcę o kontrolach prędkości – z nią zaoszczędzisz sporo pieniędzy na mandatach.

Sprawdź mapy

Urządzenie z pakietem aktualnych map Polski i Europy może słono kosztować. Dlatego mając ograniczone fundusze, lepiej zastanowić się nad tym, jak często będziesz korzystać z zagranicznych map. Przeciętny kierowca, który od czasu do czasu odwiedza nowe miasta, a zwykle porusza się po znanych trasach, może bez obaw wybrać nawigację z wgraną mapą Polski.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup mapy z opcją kształtowania trasy. Dzięki niej nawigacja dopasuje drogę do twoich preferencji. Dzięki wbudowanemu programowi możesz na przykład wybrać najbezpieczniejszą drogę do celu - urządzenie wybierze dla ciebie odcinek, na którym najrzadziej dochodzi do wypadków – albo najszybszą drogę do celu. Dobrej jakości urządzenie pozwoli ci zaoszczędzić, gdyż wytyczy za ciebie trasę bez odcinków płatnych. Jeżeli nie czujesz się pewnie w mieście, warto wypróbować modle z wizualizacją skrzyżowania. Dzięki zdjęciu i wygenerowanej na nim strzałce będziesz dokładnie wiedzieć, którym zjazdem jechać.

Bezpłatne aktualizacje to podstawa

Bezpłatna aktualizacja map to w obecnej chwili podstawa. Sytuacja na drodze zmienia się na bieżąco, pojawiają się kolejne drogi i objazdy, dobrze jest więc być na to przygotowanym. Przed wyborem sprawdź, jak często aktualizowane są mapy. Samo wgranie ich jest bardzo proste, możesz zrobić to samodzielnie w domu, mając do dyspozycji komputer z dostępem do internetu. Pamiętaj, że w momencie zakupu mapa już jest nieaktualna, dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po uruchomieniu, będzie sprawdzenie aktualizacji.

Nawigacja czy smartfon

W przeciwieństwie do smartfonów, nawigacje samochodowe oferują spory, czytelny ekran, który dodatkowo pokryto powłoką zapobiegającą odbijaniu się światła. Nietrudno znaleźć niedrogą nawigację o przekątnej ekranu powyżej siedmiu cali, czego niestety nie można powiedzieć o smartfonach. Inwestując w dobrej jakości nawigację, nie musisz obawiać się o to, że mapa zniknie w najmniej oczekiwanym momencie, bo ktoś do ciebie zadzwonił.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)