Wszystko pójdzie gładko, czyli jak wybrać dobre żelazko

Wszystko pójdzie gładko, czyli jak wybrać dobre żelazko

Wszystko pójdzie gładko, czyli jak wybrać dobre żelazko
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.06.2016 11:35
Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Tysiąc lat temu Chińczycy wynaleźli sposób na prasowanie ubrań. Wykorzystywali do tego naczynia wypełnione gorącymi kamieniami, które przesuwali po tkaninach. Dziś prasowanie jest lekkie, łatwe i przyjemne (nie bójmy się przyznać, że niektórzy z nas po prostu lubią prasować).

Szukasz nowego żelazka? Hoover podpowiada, na jakie parametry i funkcje należy zwrócić uwagę.

1. Moc Dlaczego tak ważną rolę odgrywa moc urządzenia? Im wyższa, tym łatwiej rozprasujesz wszelkie zagniecenia. Jeżeli nie chcesz się męczyć z prasowaniem dżinsów czy koszul, wybierz żelazko o największej dostępnej mocy, czyli 2600–2800 W, którą znajdziesz m.in. w modelach TIF 2800 oraz TIF 2700.

2. Para

Żelazko parowe powinno się wyróżniać wyrzutem pary o wydajności na poziomie 50 g/min. i zapewniać możliwość pionowego wyrzutu. Ważne są także takie funkcje, jak turbo uderzenie pary 200 lub 190 gramów na minutę. Dużo prasujesz? Odpowiednia będzie dla Ciebie stacja pary Hoover , czyli tzw. żelazko systemowe lub generatory pary. Jakie są jego zalety? Szybsze prasowanie w porównaniu do tradycyjnych żelazek oraz parametry: dwa razy większy wyrzut pary (100 g/min.), duży litrowy zbiornik na wodę i ciśnienie pary rzędu 5 barów (to tyle, ile mają niektóre ekspresy do kawy)
.

3. Stopa

Ten element żelazka powinien być przede wszystkim odporny na zarysowania i zapewniać odpowiednie prowadzenie po każdej tkaninie. Wygodnym i trwałym rozwiązaniem są żelazka ze stopami ceramicznymi. Ten materiał sprawdził się już do produkcji patelni, do których nie przywierają smażone potrawy, a także garnków czy noży kuchennych. Bez względu na to, jaki rodzaj stopy wybierzesz, pamiętaj o regularnym czyszczeniu odpowiednimi preparatami.

4. Waga

Czy wiesz, że pierwsze żelazka ważyły ponad 4 kg? Dziś nowoczesne modele mają ok. 1,7 kg – to tyle, ile butelka gazowanego napoju. Jednak żeby żelazko sprawnie radziło sobie z wszelkimi zagnieceniami, wcale nie musi być ciężkie. Lekkie żelazko jest wygodne i nie obciąża swoim ciężarem Twoich nadgarstków.

5. Funkcje dodatkowe

Należą do nich m.in. blokada kapania, filtr antywapienny, który zapobiega pojawianiu się białego osadu na kanalikach parowych w stopie żelazka, oraz odkamienianie. W żelazkach Hoover znajdziesz innowacyjną technologię AirFlow – świeże powietrze jest zasysane przez wentylator i następnie wydmuchiwane przez otwory znajdujące się w uchwycie oraz u podstawy żelazka. Dzięki temu prasujesz w komfortowym i chłodnym otoczeniu

6. Bezpieczeństwo

Jeżeli zdarza Ci się zapominać o wyłączeniu żelazka, kupując nowe, wybierz model z funkcją automatycznego wyłączania. Przestaniesz się zastanawiać, czy na pewno wyłączyłam żelazko?

Poznaj więcej produktów marki Hoover , ułatwiających codzienne obowiązki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)