Wszystkie rachunki w jednym miejscu i płatność przez Internet

Wszystkie rachunki w jednym miejscu i płatność przez Internet

Wszystkie rachunki w jednym miejscu i płatność przez Internet
Źródło zdjęć: © irachunki.pl
12.02.2010 12:25, aktualizacja: 12.02.2010 12:49

Dzięki bankowości internetowej nie musimy już stać w kolejce do okienka kasowego, ale dla wielu osób ciągle problemem jest zapominanie o terminie zapłaty, utrzymanie porządku w stosie papierowych rachunków oraz kontrola wydatków

Jest zapewne wiele sposobów rozwiązania wymienionych problemów, ale ciekawym rozwiązaniem wydaje się uruchomiony niedawno w sieci darmowy serwis www.iRachunki.pl.

Obraz
© (fot. irachunki.pl)

Jak działa iRachunki.pl? Po łatwej rejestracji w serwisie i wypełnieniu formularza zamówienia, na naszym koncie zaczynają pojawiać się automatycznie rachunki w formie elektronicznej od naszych usługodawców. W ten sposób możemy zgromadzić w jednym miejscu rachunki za prąd, gaz, telefon, TV, mieszkanie itp. Mamy do nich dostęp przez Internet, a logując się do naszego banku internetowego możemy zobaczyć automatycznie przygotowany formularz przelewu. Nic nie trzeba przepisywać, wystarczy zatwierdzić płatność. Ciekawa jest też możliwość śledzenia na wykresie wysokości rachunków za poszczególne usługi.

Już dziś rachunki poprzez iRachunki.pl mogą otrzymywać klienci kilkunastu firm, a jak obiecuje operator usługi - firma Billbank sp. z o.o., wkrótce będą kolejne. Wygodne dokonywanie opłat możliwe jest natomiast w systemach bankowości internetowej największych banków w Polsce oraz kilku banków spółdzielczych –. tu też przewidywany jest rozwój.

Serwis iRachunki.pl realizuje ideę, popularnych również w innych krajach, usług typu EBPP (Electronic Bill Presentment and Payment), czyli prezentacji i płatności rachunków elektronicznych. Dzięki takim usługom klienci otrzymują wygodne sposoby regulowania swoich rachunków, a usługodawcy mają możliwość zredukowania kosztów drukowania i doręczania faktur papierowych, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska naturalnego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)