Wszystkie facebookowe aplikacje pobierają dane. Wielu użytkowników w szoku

Wszystkie facebookowe aplikacje pobierają dane. Wielu użytkowników w szoku

Wszystkie facebookowe aplikacje pobierają dane. Wielu użytkowników w szoku
Źródło zdjęć: © facebook | Twitter
Arkadiusz Stando
23.03.2018 10:43

Po ostatnio ujawnionych aferach związanych z portalem, użytkownicy Facebooka wpadają w panikę. Dopiero zaczęli sobie zdawać sprawę, ile z ich danych jest przekazywanych w obce ręce. W końcu wiele osób loguje się dziś do popularnych usług właśnie przez "fejsa".

Twitter zalała fala zszokowanych użytkowników Facebooka, pokazujących, ilu aplikacjom innych firm "przypadkowo", w ich mniemaniu, udostępnili swoje dane. Prawda jest taka, że za każdym razem się z tym zgadzali. Logując się na stronę, czy do aplikacji poprzez konto Facebooka, zgadzali się na przekazanie własnych danych.

Niedawno okazało się, że aplikacja służąca do rozwiązywania quizów, pokazująca jaką mamy osobowość, zebrała dane od ponad 270 000 osób, które z niej skorzystały. Oprócz tego gromadziła informacje wszystkich znajomych na FB, co łącznie dało około 50 milionów kont.

Teraz użytkownicy Facebooka obudzili się, że to na co sami się zgadzali, może działać na ich niekorzyść. Większość z użytkowników była przerażona faktem, że mają kilkaset podłączonych aplikacji. Rekordzista miał ich nawet ponad 1600.

Użytkownicy internetu często nie czytają żadnych umów czy regulaminów na które się zgadzają. Nawet tak krótkiego powiadomienia, jak to przy łączeniu aplikacji z kontem. Na szczęście, każdą aplikację można po kolei odłączyć, ale gdy jest ich nawet 100 to robi się problematyczne. Nie ma opcji odłączenia wszystkich na raz, no chyba, że usuniemy konto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)