Wszczęto śledztwo w sprawie włamania do domu na Facebooku

Wszczęto śledztwo w sprawie włamania do domu na Facebooku

Wszczęto śledztwo w sprawie włamania do domu na Facebooku
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
22.10.2010 16:00

Prokuratura w Palermo wszczęła dochodzenie w sprawie obrabowania domu mieszkanki Sycylii. Ukradziono jej kanapę, wannę do hydromasażu, stół bilardowy, lustra, obrazy. Rzecz jednak w tym, że jest to dom wirtualny, gra na Facebooku. Okradł go haker

Zupełnie prawdziwe jest natomiast wszczęte w sprawie wirtualnej kradzieży śledztwo - podał w piątek dziennik "La Stampa".

44-letnia kobieta z Palermo urządziła swój 7-pokojowy dom posługując się dostępną na Facebooku znaną grą pod nazwą "Pet society".

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Dom "wyposażyła" w drogie, markowe sprzęty, a na ścianach "powiesiła" cenne obrazy. Za wszystko zapłaciła kartą kredytową wydając około 10. euro. Kiedy niedawno weszła na stronę swojego domu, urządzanego przez dwa lata, zobaczyła, że jest całkowicie pusty. Zniknęło z niego praktycznie wszystko, nawet bezprzewodowy telefon. W pustych wirtualnych ścianach pozostał tylko kot o imieniu Blue Cat.

Kobieta złożyła w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa argumentując, że kradzież była prawdziwa i że dodatkowo poniosła straty moralne. Dom uważa za swoją autentyczną własność.

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości stanęli przed poważnym dylematem, co z tą sprawą zrobić. Jeden z sędziów chciał ją natychmiast umorzyć. Jednak sprzeciwił się temu inny sędzia, który podjął decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie kradzieży danych osobowych i włamania na konto kobiety w Facebooku, w rezultacie czego poniosła ona prawdziwe, wymierne straty finansowe.

Adwokat okradzionej właścicielki domu Mauro Torti powiedział: "Udowodnimy, że włamanie to spowodowało prawdziwe cierpienie". "Choć to paradoksalne, ale takie jest dzisiejsze społeczeństwo" - przyznał na łamach gazety.

Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)