Wreszcie! Na poczcie zapłacimy kartą

Wreszcie! Na poczcie zapłacimy kartą
Źródło zdjęć: © East News | Beata Zawrzel/REPORTER
Adam Bednarek

03.11.2016 10:33, aktual.: 03.11.2016 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poczta Polska wreszcie staje się nowoczesna. W wielu placówkach w Polsce zamontowano terminale, dzięki czemu da się płacić kartą.

4600 placówek poczty wyposażonych zostało w terminale pozwalające płacić kartą. W ten sposób usiścimy opłaty nie tylko za usługi pocztowe - w tym także rachunki - ale też doładujemy telefon czy wypłacimy pieniądze. Poczta Polska chce, by niebawem dało się również płacić za pomocą Blika.

Czy to rozładuje kolejki? Aż takim optymistą bym nie był, wszak często na poczcie rachunki opłacają ludzie starsi, którzy przeważnie nie korzystają z kart. Nie da się jednak ukryć, że zamontowanie terminali to i tak spore ułatwienie dla wielu klientów Poczty Polskiej. Brawo - choć czekaliśmy na to zbyt długo.

Poczta Polska staje się nowoczesna. 1000 placówek w kraju pozwala skorzystać z darmowego internetu. A innowacyjnych rozwiązań jest więcej. W niektórych oddziałach działa zautomatyzowane nadawanie paczek, a Poczta Polska coraz częściej stawia na na współpracę z młodymi przedsiębiorcami. Choć trzeba pamiętać, że nowoczesne rozwiązania najpierw pojawiają się w dużych miastach, a dopiero potem docierają do mniejszych miejscowości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)