Wpadł, bo sprzedawał sprzęt nie będący jego własnością...

Wpadł, bo sprzedawał sprzęt nie będący jego własnością...
Źródło zdjęć: © policja.pl

28.01.2009 10:15, aktual.: 28.01.2009 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem Internetu sprzedawał sprzęt satelitarny nie będący jego własnością oraz korzystał z...

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem Internetu sprzedawał sprzęt satelitarny nie będący jego własnością oraz korzystał z nielegalnego oprogramowania komputerowego. Oszustowi grozi nawet 5 lat więzienia.

  1. stycznia wpłynęło zgłoszenie od przedstawiciela jednej z firm zajmującej się ochroną praw autorskich telewizji satelitarnych o próbie odsprzedaży dekodera, którego zgodnie z umową użytkownik nie jest właścicielem. Oszust oferował na aukcji internetowej dekoder satelitarny w cenie 350 złotych. Przedstawiciel skontaktował się ze sprzedającym telefonicznie i umówił się na spotkanie w wyznaczonym miejscu. Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą przygotowali zasadzkę. Obserwowali oni jak oszust wychodzi z posesji i przekazuje reklamówkę ze sprzętem, po czym zatrzymali nieuczciwego sprzedawcę na gorącym uczynku. Funkcjonariusze przeszukali również jego mieszkanie, w wyniku czego zabezpieczono komputer z nielegalnym oprogramowaniem, cztery dekodery różnych satelitarnych platform cyfrowych, trzy karty chipowe, trzy dyski twarde oraz jedną kartę SD. Sprzęt trafił do depozytu, a mężczyzna został zatrzymany w areszcie.

Jak ustaliła Policja straty związane z próbą sprzedaży dekodera wyniosły 1500 złotych, a dalsze będą ustalane w toku prowadzonego postępowania. 31-letniemu mieszkańcowi Piotrkowa za sprzedaż rzeczy pochodzących z przestępstw oraz kradzież oprogramowania komputerowego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)