WOŚP 2020. Nietypowe technologiczne aukcje. Kolorowy odkurzacz i lot historycznym samolotem

WOŚP 2020. Nietypowe technologiczne aukcje. Kolorowy odkurzacz i lot historycznym samolotem

WOŚP 2020. Nietypowe technologiczne aukcje. Kolorowy odkurzacz i lot historycznym samolotem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
11.01.2020 11:55, aktualizacja: 11.01.2020 13:42

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma też coś dla miłośników technologii. W trakcie finałów WOŚP 2020 znaleźć można niezwykłe aukcje. Wybraliśmy najciekawsze z nich.

Jedną z wyjątkowych ofert jest autonomiczny robot sprzątający iRoomba. Tyle że nie jest to model, jaki znaleźć można w sklepach. To artystyczna wersja modelu iRobota Roomba i7+ powstała we współpracy z Mateuszem Sudą – cenionym polskim grafikiem, ilustratorem modowym i malarzem.

- W projekcie tym miłość otulona jest ostrym kolorem i ma charakter abstrakcyjny, a dodatkowo idealnie nawiązuje do indywidualnego stylu odbiorcy. Wizerunek robota Roomba i jego stacji został osadzony w abstrakcji, charakteryzującej emocjonalne zaangażowanie bohaterów - opisuje swój projekt artysta.

Jak czytamy na stronie aukcji, kolory i kompozycja "podyktowane są bieżącymi trendami w modzie i sztuce, a sama wizja artysty przeniesiona została na urządzenia techniką malowania".

Obecnie cena odkurzacza wynosi przeszło 5 tys. zł, ale suma może być dużo wyższa, bo licytacja kończy się 31 stycznia.

WOŚP: Lot historycznym samolotem i szkolenia na symulatorze

Wśród ciekawych technologicznych aukcji znajdziemy m.in. lot historycznym samolotem SBLim-2, który osiąga prędkości dochodzące do 1070 km/h! Samolot to myśliwiec produkowany w Polsce na licencji samolotu MIG-15UTI. Lot trwa ok. 10 minut.

Nie każdy może jednak wygrać aukcję. Na przeszkodzie stoją nie tylko pieniądze, bowiem zwycięzca licytacji nie może mieć więcej niż 190 cm wzrostu. Wymagany jest także brak przeciwwskazań lekarskich.

Dla osób wyższych lub bojących się latać alternatywą może być szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego EN76 Elf, przygotowane przez Koleje Mazowieckie. Szkolenie trwa 2 godziny, a w jego trakcie zwycięzca licytacji pojedzie na zwizualizowanych trasach stanowiących odzwierciedlenie odcinków linii kolejowych:

  • Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  • Warszawa Zachodnia – Piaseczno,
  • Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna,
  • Warszawa Wschodnia – Legionowo.

Miłośnicy historii mogą zainteresować się stuletnim gramofonem. Obecnie jego cena wynosi ponad tysiąc złotych.

Obraz
© Materiały prasowe

Z kolei dla graczy jedną z ciekawych ofert jest Borderlands 3 wraz z zestawem gadżetów przygotowanych z okazji jej premiery. Paczka składa się nie tylko z gry, ale też kontrolera DualShock4 z motywem Borderlands 3, portfela czy sporego pluszaka, przedstawiającego postać Claptrapa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)